Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať smartfón?

rôzne druhy smartfónovSmartfón dnes už nahradil väčšinu ostatných telefónov a stal sa súčasťou života väčšiny ľudí. Neexistuje všeobecná definícia pre smartphone, tak sa takto označujú telefóny s maximálnym počtom funkcií. Na slovenskom trhu dominujú inteligentné telefóny s operačným systémom Android a vyberať je možné podľa mnohých preferencií. Keďže ide technológia stále dopredu, tak je vhodné pred nákupom zistiť, ako vybrať ten správny smartphone.

Displej smartfónu

druhy mobilných telefónovModernou požiadavkou je rozlíšenie, ktoré si vyberajte HD. Veľkosť displeja by mala byť podľa požiadavky, či preferujete praktickosť alebo zábavu.

Ak hľadáte skôr praktické využitie, tak vám bude veľký displej na obtiaž, ak však hodláte na telefóne sledovať filmy, tak vyberajte displej s minimálnou veľkosťou 4-5 palcov.

Výkon 

Keď už si kupujete smartfón, tak je vhodné si tiež zvoliť potrebný výkon k náročnejším hrám a aplikáciám. Vyberajte si modely ktoré majú výkon od 1,7 GHz vyššie.

Fotoaparát smartfónu

Nevyhnutná súčasť každého telefónu, model telefónu si zvoľte taký, aby mal k fotoaparátu tiež blesk, inak si fotenie neužijete. Samotný fotoaparát si zvoľte s minimálne 5MPx.

Batéria smartfónu

ako si správne vybrať smartfónBatériu si vyberajte podľa toho, ako často budete telefón používať.

Ak budete štandardnými užívateľmi, ktorí telefón využijú len občas, tak na parameter batérie ani nepozerajte.

Ak ste nároční a telefón hodláte využívať neustále, tak sa zamerajte, aby bola batéria o minimálnej kapacite 2000mAh.

Značka smartfónu

Najlepšie modely inteligentných telefónov sú z Ázie, pričom väčšina najlepších telefónov je značiek, ktoré v našich končinách nepatria medzi najrozšírenejšie.

Ideálnym stredom je vyberať telefóny značiek Samsung, LG, SONY, Nokia a iné, ktoré sú veľmi kompatibilné. Značka inak nemá na žiadny z parametrov vplyv, ale dôležitá by mala byť skôr z hľadiska servisu. Ak si vyberiete známejšiu značku, tak aj servis telefónov bude dostupnejší.

Operačný systém

Vždy vyberajte telefóny s najnovšou verziou operačného systému alebo telefóny, na ktorých možno verziu operačného systému aktualizovať.

Ovládanie

Úplne individuálna záležitosť, pokiaľ sa stále rozčuľujete s dotykovým displejom, tak si vyberte variantu, ktorá ponúka výsuvnú klávesnicu.

Pamäť chytrého telefónu

Najlepšie sa reguluje cez pamäťové karty, ale štandard vnútornej pamäte by mal byť aspoň 2GB.

Váha smartfónu

Väčšina smartfónov disponuje váhou 150-250 gramov, takže je tento parameter skôr druhoradou záležitosťou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button