Ako si vybraťAuto-moto

Ako vybrať zámok na bicykel?

vybrať ťažký zámok na bicykelKaždý, kto sa o svoj bicykel stará, si ho chce aj uchrániť. Pred výberom zámku na bicykel si však musíte ujasniť, koľko kolies chcete zamykať a ako by teda mal byť zámok dlhý, či chcete zámok na kľúč alebo na kód, či by mal byť zámok vybavený držiakom na rám, alebo vám stačí malý zámok do batohu alebo do vrecká na bicykli. Dôležité je tiež vedieť, ktoré zámky uznáva poisťovňa, ak máte svoj bicykel poistený. Oplatí sa vybrať zámok, ktorý by odolal aspoň bežnému náradiu zlodejov, ako sú kliešte alebo pílka na železo. Poradíme vám ako si vybrať zámok na bicykel.

Pevnosť znamená vybrať zámok na bicykel v tvare podkovy!

komfortné je vybrať zámok na bicykel s kódovanímJe mnoho spôsobov, ako si uchrániť svoj bicykel pred krádežou. Medzi najtypickejšie patria pochopiteľne zámky.

Najodolnejšie sú zámky typu podkova, ktoré ostatné zámky predbehnú svojou mohutnosťou.

Ich systém je dobre vyriešený aj proti vytrhnutiu.

Ak si chcete vybrať zámok na bicykel, ktorý niečo znesie, tento typ je ten pravý.

Nevýhodou je iba ich značná váha, takže sa skôr hodí do pivnice a pod., ako na cestu.

Skladacie zámky na bicykel

Naopak na cesty sú najlepšie skladacie zámky, ktoré môžete zložiť a dať do vrecka. Nie je to to najlepšia ochrana, avšak na chvíľku pred obchodom vám poslúži dobre.

Dobrú službu robia aj zámky obrnené alebo reťazové, ktoré sú porovnateľné so skladacími zámkami. Sú o trošku ťažšie, ale zase lacnejšie.

Vybrať zámok na bicykel z oceľových lán neodporúčame

Oceľové laná, čiže špirály nie sú príliš bezpečné, pretože ich zlodej ľahko odstrihne. Hodia sa len na frekventované miesto, kde by zlodej nemal dostatok času a pokoja tento zámok prekonať.

vybrať zámok na bicykel s drôtmiAk nemáte chuť nosiť pri sebe kľúče od zámku, bude pre vás vhodný zámok s číselným kódom.

Moderné technológie prinášajú neustále novinky a jednou z nich sú zámky s osobným alarmom alebo s pohybovým detektorom s nastaviteľnou citlivosťou, ktorý spustí hlasný alarm v okamihu, keď s ním okolo začne niekto manipulovať.

Existujú už aj zámky, ktoré v prípade manipulácie s kolesom vám odošlú textovú správu s upozornením.

Takže ak si chcete vybrať zámok na bicykel a byť s ním stále „on-line“, tento typ je pre vás ten pravý. Prečítajte si aj články ako ochrániť bicykel pred krádežou a ako kúpiť detský bicykel.

Namiesto vyberania zámku na bicykel si ho môžete rovno označkovať

Ďalším spôsobom zabezpečenia kolesa, ktorý sa začína presadzovať, je čipovanie kolies. Vedľa zámku na bicykel ide o ďalší prvok, ktorý pomáha polícii pri vyhľadávaní odcudzeného bicykla.

Mestské polície v mnohých mestách ponúkajú navyše centrálnu evidenciu kolies, v ktorej je foto kolesa a výrobné číslo rámu. Registrované koleso je opatrené nálepkou, čo by malo zlodeja odradiť. Výber zámku je tak dôležitý ako je aj výber bicykla, dúfame, že sme vám s našimi radami pomohli.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button