Ako si vybraťDomácnosť

Ako vyberať a používať bytové difúzery?

ako vybrať bytový difúzorNež v obchode s bytovými doplnkami siahneme rukami na prvé bytové difúzery, ktoré uvidíme, mali by sme o týchto praktických a moderných doplnkoch domácností vedieť aspoň to, že nie je podstatná len uvoľňovaná vôňa, ale aj ako veľký priestor hodláme pomocou arómy difúzera navoňať. Nasledujúci návod stručne približuje, ako a podľa čoho bytový difúzer vybrať a ako ho doma tiež správne používať. Inšpirujte sa.

Podľa čoho vyberať bytové difúzery

Difúzer rozptyľuje vôňu jemne, ale dlhodobo. To je nesporná výhoda oproti obyčajným závesným vôňam do bytu alebo sprejom. Niet pochýb o tom, že výber vône je podstatný. To ako používať bytové difúzery sa môže líšiť podľa toho, či hľadáme príjemnú a ľahkú vôňu do bytu, alebo či hľadáme prostriedok, ktorý má za cieľ prebiť nejaký zápach.

bytové difúzoryPonúka sa najčastejšie vôňa dreva, svieže, ovocné, púdrové, sladké a kvetinové. Je vhodné vyskúšať vôňu z difúzera a až potom sa rozhodnúť, či si ho vezmete domov alebo do akej miestnosti ho použijete.

Pri prvom nákupe je preto praktické vyberať difúzer osobne a „na vlastný nos“ si vôňu preveriť. Osvedčený model až potom nakupovať cez internet.

Vyberajte difúzery s ratanovými alebo textilnými tyčinkami. Tieto dva druhy sú najkvalitnejšie, ratan vždy vyzerá ako pórovité drevo a textilné tyčinky sú obvykle biele.

Ďalšími možnosťami sú difúzery s porcelánovými a sadrovými tyčinkami, tie sú menej kvalitné.

Nechajte si viac času na výber vône, nech by vám vyhovovala akákoľvek. Najdôležitejšie aby ste si vybrali tú správnu, ktorá sa hodí do vášho interiéru v domácnosti a s ktorou si budete istý, že vám nezačne liezť na nervy ani po dlhšom čase. Netreba sa zbytočne ponáhľať, má ísť predsa o príjemný pôžitok, drobnosť, voňavý detail vo vašej domácnosti.

Dôležité parametre ak si chcete vybrať bytové difúzery

Keď už ste sa rozhodli pre bytový difúzer, mali by ste vedieť, že ide hlavne o bytový doplnok a preto si dajte na čas a vyberte tvar, farbu a celkový dizajn výrobku, ktorý bude vo vašej domácnosti ladiť s nábytkom a ďalšími doplnkami.

O intenzite vône a cene rozhoduje objem difúzera. Pri nákupe sa preto predávajúceho spýtajte, koľko metrov štvorcových difúzer prevonia a ako dlho náplň vydrží.

Objem difúzera

vyberanie bytových difúzorovKaždý difúzer má iný objem nádobky pre rôzne veľkú miestnosť. Do kúpeľní a na toalety vždy vyberajte drobné difúzery s objemom okolo 100 ml.

Pre obývacie izby, spálne a ďalšie miestnosti je odporúčané zvoliť difúzery do 500 ml. Do spoločenských sál a miestností nad 40 metrov štvorcových je možné použiť väčší objem.

Umiestnenie

Difúzery je potrebné umiestniť na miesto, kde neustále cirkuluje vzduch. Ak ich umiestnite tam, kde sa vzduch nepohybuje, bude účel difúzera bez efektu. Vždy si vezmite k ruke sviečku a podľa plameňa nájdite miesto, kde vzduch cirkuluje najviac, tam bude zároveň najlepšie difúzer umiestniť.

Často sa zabúda na tento fakt a potom ľudia končia s bolesťou hlavy a migrénami od silnej arómy a otvorenými oknami na vetranie. V žiadnom prípade neumiestňujte bytové difúzery tam, kde sa nevetrá.

Posledné typy týkajúce sa zdravia

Ak ste alergickí alebo veľmi citliví, preverte pri výrobku, či má certifikáciu IFRA. Pokiaľ toto označenie na obale alebo výrobku nenájdete, nemusí byť difúzer zdravotne nezávadný – a je lepšie siahnuť po inom. Veľa ľudí zabúda práve na skontrolovanie tohto certifikátu. Neberte to na ľahkú váhu, pretože ak ste priveľmi citliví na aromatické výrobky tohto druhu, môžu sa u vás prejaviť vážne zdravotné ťažkosti a problémy, v horšom prípade skončíte v nemocnici.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button