Návody

Ako na čistenie kožených topánok?

čistenie kožených topánokKožená obuv má tú vlastnosť, že je veľmi odolná a vydrží vám tak viacero rokov. Ani koža však nie je nezničiteľná a čas od času sa tak musíte pripraviť na to, že bude nutné povrch topánok ošetriť. Ako na čistenie kožených topánok? Dá sa použiť niekoľko postupov.

V nasledujúcom článku sa dozviete:

  • Postupy čistenia
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Náklady

Postupy čistenia kožených topánok

Použitie mydlového roztoku

Ak šliapnete do blata, ktoré na topánke zaschne, doma kožu od nečistoty jednoducho zbavíte tak, že použijete obyčajný mydlový roztok. Ten na obuv rozotrite, ľahko prečistite a utrite suchou handričkou.

Následne potom na kožu použite impregnáciu (najlepšie vo forme impregnačného spreja), ktorá zabráni prílišnému usadzovaniu ďalších nečistôt a tiež vlhkosti.

Použitie krému

použitie krému na kožené topánkyNamiesto mydlového roztoku sa dá použiť aj špeciálny čistiaci krém na kožu. Znečistenú obuv najprv vlhkou handričkou zbavte nečistôt, potom do kože vpravte krém a dôkladne ho rozotrite po celej jej ploche. Aby sa obuv leskla, je vhodné ju na záver vyleštiť.

Ak je obuv vyrobená z lakovanej usne, odporúčam ju čistiť suchou handrou, prípadne len ľahko vlhkou. Koža by sa nemala dostať do kontaktu s vodou.

Ak ide o vlasovú useň, potom nie je vhodné používať čistiaci krém. Nečistôt sa zbavte iba jemnou kefkou.

Čo je na čistenie kožených topánok potrebné?

  • Handrička
  • Čistiaci krém (príp. mydlová voda)
  • Kefka na obuv
  • Voda
  • Impregnácia

Ako dlho čistenie topánok potrvá?

Dôkladné vyčistenie jedného páru kožených topánok vám zaberie približne 10 minút času. Prečítajte si aj články ako vyčistiť biele tenisky a ako prať tenisky.

Náklady na čistenie

správne čistenie kožených topánokKrém na obuv sa dá zaobstarať od cca 3,70 € v podobných cenových reláciách sú potom dostupné aj najlacnejšie impregnačné prostriedky na kožu. Kefy na obuv stoja od 1,85 € vyššie.

Ak nosíte topánky zo semišu, riaďte sa radami, ktoré sme vám načrtli v článku s názvom Ako na čistenie semišových topánok.

Pozrite sa aj na články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button