Zvieratá

Ako v zime na starostlivosť o psov?

zimaNielen nás ľudí trápia extrémne teploty v zimnom období. Teplotné výkyvy, zima a mráz neblaho pôsobí na zvieratá, najmä na naších domácich miláčikov – psov. Dávajte na svojho psíka pozor a doprajte mu starostlivosť, ktorá mu uľahčí prečkanie zimného obdobia. Prečítajte si návod ako na základnú starostlivosť o psov v zime.

Základná starostlivosť o psov v zime

Labky

Psy, ktorí celoročne bývajú v prítomnosti svojho pána – v domácich podmienkach, vnímajú zimné obdobie oveľa citlivejšie, než psici, ktorí sa celoročne zdržiavajú vo vonkajších podmienkach.

Natrite mu labky

ako sa správne starať o psie labkyV zimnom období namažte pred prechádzkou svojmu psovi labky špeciálnou masťou.

Ak nemáte k dispozícii konkrétny výrobok od veterinára, tak ho nahraďte napríklad indulonou, lekárskou vazelínou alebo masťou.

Vankúšiky labiek

Prerastajúcu srsť medzi vankúšikmi vystríhajte. Lepiaci sa sneh môže psíkovi spôsobiť popraskanie kože medzi vankúšikmi, čo je veľmi bolestivé.

Labky osprchujte

Pri príchode z prechádzky osprchujte psovi labky vlažnou vodou, ani nie studenou a nie príliš teplou. Potom mu labky opäť namažte.

Zimné oblečenie pre psíkov

psyStále častejšie stretávame psíkov v trendy oblečení, či už ide o zimné bundy alebo svetre.

U krátkosrstých plemien odporúčame použitie zimného oblečenia, ktorý psa zahreje na kritických partiách, ako sú obličky.

Vhodné a správne oblečenie pre psa v zime

Dbajte na to, aby oblečenie plnilo svoju funkciu a nie, aby bol podľa posledných trendov. Pletené svetre neodporúčame, okamžite premoknú a neplnia svoju funkciu. Miesto, aby psa hriali, chladia ho a môžu spôsobiť prechladnutie.

Zimné oblečenie vyberte tak, aby jeho vrchná vrstva bola tvorená z nepremokavého materiálu a podšívku aby tvorila kožušina, najlepšie ovčia vlna.

Krmivo

V zime všetky zvieratá vydávajú menej energie. Úbytku energie prispôsobte aj starostlivosť o psov a ich krmivo a kŕmnu dávku.

V zimnom období odporúčame podávať psovi menej kalorickú stravu. Toto pravidlo platí pre bytových psov.

Psíky vonku

starostlivosť o psovAk máte vonkajšieho psa, jeho kŕmnu dávku naopak zvýšte, aby mal potrebnú energiu pre tzv. termoreguláciu.

V tomto období potrebuje pes výživnejšie krmivo, ktoré obsahuje viac kalórií.

Hygiena psov počas zimy

Ako sme už spomenuli, u dlhosrstých plemien patrí k základom zimnej starostlivosti zastrihávanie srsti medzi vankúšikmi.

Tiež pravidelné kefovanie a prípadné zastrihnutie srsti patrí k zimnej údržbe dlhosrstého psíka.

Špeciálny šampón pre psov v zime

V tomto ročnom období rozhodne neodporúčame kúpanie psa, ale ak je to nevyhnutne potrebné, použite špeciálny šampón pre psy, ktorý obsahuje olej a ďalšie výživné látky.

Starostlivosť o psov v zime je náročná, ale stoja nám za to.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button