Úvod / Zvieratá / Ako sa zbaviť kuny?

Ako sa zbaviť kuny?

kuna lesná a návod ako sa zbaviť kunyPripadá vám kuna ako celkom roztomilé zvieratko? Ak sa vám zabýva na vašej záhrade, tak si to už pravdepodobne myslieť nebudete. Kuna vám totiž vašu pôjdu za chvíľu obráti hore nohami, bude vám tu vykonávať svoje potreby a ešte vám bude nad hlavami robiť poriadny rámus, a to najmä v noci. Ak navyše máte napríklad pri svojom dome sliepky, zrejme jej vyčíňanie odnesú aj ony. V tomto článku vám poradíme postup ako zbaviť kuny.

Povolený postup ako sa zbaviť kuny


Ak sa chcete kuny zbaviť, nezabudnite však na to, že by ste nemali kuny strieľať, respektíve akokoľvek inak zabíjať, pretože ako kunu lesnú, tak kunu skalnú možno (s niekoľkými výnimkami oblastí, kde sa vyskytuje tetrov hlucháň, tetrov hoľniak, jariabok hôrny a jarabica poľná) loviť iba v období vymedzenom vyhláškou Ministerstva poľnohospodárstva.

pasť na kunuMedzi ľuďmi, ktorí práve bojujú alebo už skôr bojovali s kuno na ich záhrade, koluje veľa zaručených rád, ako sa kuny raz a navždy zbaviť.

Tieto metódy sú viac či menej účinné, na každú kunu platí niečo iné, preto je väčšinou potrebné ich vyskúšať viac, než uspejete.

Výrazne vône a zvuk

plašička na kunyPodľa babských rád kunu z vašej domácnosti vyženie napr. veľmi výrazný parfum či vôňa (stromček) do auta, hlasný zvuk (napr. nepretržite pustené rádio) alebo naftalín či síra.

Plašička na kuny

Existujú však aj elektronické plašičky na kuny, ich obstaranie však môže byť zbytočnou investíciou, pretože kuna si môže na zvuk tejto plašičky pomerne rýchlo zvyknúť.

Pasce

Ďalšou možnou metódou ako sa zbaviť kuny je jej odchytenie do pascí či klietok (kunu najlepšie nalákate na vajíčko) a jej následné vypustenie čo možno najďalej od vášho domu.

Tip ako sa účinne zbaviť kuny


Najúčinnejšou zbraňou proti kunám však je dôkladné uzavretie všetkých prístupových ciest, ktorými sa môže kuna dostať do vašej domácnosti. Dbajte ale na to, aby ste utesnili aj tie najmenšie otvory, pretože kuna je veľmi mrštná.

Dôležitou zbraňou pre boj s kunou je tiež vaša vytrvalosť a trpezlivosť.

Ako sa zbaviť kuny?
5 (100%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lienok

Ako sa zbaviť lienok v byte?

Stredná Európa zažíva inváziu nepôvodného druhu  – lienok východných, ​​ktoré sa rady, obzvlášť počas slnečných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *