Návody

Ako efektívne upratovať?

ako efektívne upratovaťUmyť riad, upratať neporiadok, utrieť prach, povysávať … činnosti, ktoré nie každého bavia. Ako upratovanie zefektívniť a zrýchliť? Napríklad  pomocou centrálneho vysávača. Ako efektívne upratovať?

Inštalácia centrálneho vysávača a efektívne upratovanie

V prvom rade si musíte nechať centrálny vysávač vo vašom dome alebo byte nainštalovať. V tom najideálnejším prípade by malo k jeho inštalácii dôjsť už pri samotnej stavbe domu alebo bytu. Ušetríte si tým neskoršie patálie.

A čo to vlastne je ten centrálny vysávač?

centrálny vysávač v domácnostiIde o nápad, ktorý sa pred niekoľkými rokmi zrodil v Spojených štátoch a na Slovensko sa dostal ešte len pred nedávnom.

Po celom dome je vedená sieť trubiek, ktoré ústia v každej miestnosti a zároveň sa druhým koncom zbiehajú do centra, ktoré býva umiestnené v pivnici.

zapojenie centrálneho vysávačaPotom už stačí len v príslušnej miestnosti do príslušného otvoru nasadiť ľahkú hadicu.

Dodávajú ju v dĺžkach do desiatich metrov. Po nasadení sa zvyčajne automaticky celé zariadenie zapne a vy môžete bez problémov vysávať.

Neťaháte za sebou žiadny ťažký prístroj, nezakopávate o prahy, neotĺkate  nábytok … Vysávanie je jednoduché a rýchle. Prečítajte si aj článok ako si správne umývať ruky.

Manipulácia po upratovaní

Po dokončení upratovania len jednoducho odpojíte hadicu a upracete ju do skrine. Prístroj sa sám vypne. Neporiadok „doletí“ do zbernej nádoby v pivnici, takže aj vypratanie tohto odpadu je nepomerne jednoduchšie než s klasickými vrecúškami, ktoré sa do vysávačov obvykle vkladajú.

Tipy ako efektívne upratovať

Centrálne vysávače si svojich priaznivcov získali hlavne tým, že sú veľmi mobilné. Nie je treba riešiť krátku šnúru od elektriny, ťahať so sebou ťažký prístroj.

vysávanie s centrálným vysávačomCentrálne vysávače sú navyše veľmi tiché. A v neposlednom rade aj veľmi hygienické – nečistoty sú „odoslané“ do zbernej nádoby mimo obytné priestory a následne odstránené úplne mimo objekt.

Najčastejším miestom, kde je umiestnený „mozog“ centrálneho vysávača, je pivnica. Ponúka sa ale aj kotolňa alebo garáž. V krajnom prípade je možné umiestniť vysávač aj do vstavanej skrine.

Centrálne vysávače dnes nie sú len doménou obytných domov, ale výkonnejšie stroje sa používajú pre upratovanie podnikových hál a ďalších rozľahlých priestorov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button