Domácnosť

Ako utesniť vchodové dvere pomocou tesniacej lišty?

ako utesniť vchodové dvereNetesniace vchodové dvere sú príčinou toho, že vám z bytu uniká zbytočne veľké množstvo tepla. Najmä v zimných mesiacoch potom musíte neustále naplno kúriť. To logicky prináša zvýšenie nákladov na prevádzku domácnosti. Pritom existuje veľmi jednoduché a účinné riešenie v podobe inštalácie tesniacej lišty. Ako utesniť vchodové dvere pomocou tesniacej lišty a kefy?

V článku sa dozviete:

  • Prečo je dôležité tesnenie dverí
  • Postup tesnenia pomocou kefovej lišty
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Prečo je dôležité tesnenie vchodových dverí?

Ak vchodové dvere nedoliehajú úplne k zemi, uniká cez ne skutočne významné množstvo tepla. Vykurovanie bytu či dokonca rodinného domu pritom nie je nijakou lacnou záležitosťou. Zvýšenie nákladov sa vďaka zle utesneným dverám môže pohybovať v rádoch minimálne jednotiek percent.

Kvalitné tesnenie dverí prispeje k zvýšeniu komfortu bývania. Okrem zamedzeniu úniku tepla sa však nájdu aj ďalšie dôvody. Napríklad sa zbavíte nepríjemného prievanu, ktorému tesnenie zabráni. Zároveň sa zlepší aj hluková izolácia dverí, takže vás bude ďaleko menej obťažovať ruch zvonku.

V neposlednom rade sa do domácnosti vďaka tesneniu dverí dostane oveľa menej prachových častíc a drobných nečistôt.

Postup tesnenia dverí pomocou kefovej lišty

Ak si zakúpite kefovú tesniacu lištu v samolepiacom prevedení, bude jej inštalácia doslova hračkou, zvládne ju namontovať každý z vás, bez toho aby musel byť šikovným kutilom.

kefa na dvereSpodnú časť dverí najprv dôkladne očistite od prachu a špiny, a to pomocou kefy aj handričky, s použitím klasických čistiacich prostriedkov.

Ako náhle sú dvere pripravené, zmerajte dĺžku ich hrany. Po zmeraní si potrebné rozmery vyznačte na lište. Tú potom do požadovanej dĺžky odrežte pomocou noža, nožníc či pílky.

Zo zrezanej lišty odstráňte krycí papier a lištu pritlačte k dverám. Je dôležité ju pritlačiť po celej dĺžke dverí.

V túto chvíľu už máte hotovo. Je to skutočne veľmi jednoduché.

Čo je potrebné ak chcete utesniť vchodové dvere?

  • lišta na dverečistiace prostriedky
  • kefa
  • handrička
  • dverová tesniaca lišta
  • nôž, nožnice, pílka

Ako dlho utesňovanie dverí potrvá?

Utesnenie dverí pomocou dverovej tesniacej lišty s kefou je veľmi jednoduché a tiež rýchle. Predpokladaná doba práce je 5 – 10 minút. Záleží okrem iného na tom, ako veľmi je znečistený spodok dverí.

Aké budú náklady na utesnenie vchodových dverí?

Základným prvkom, bez ktorého sa nezaobídete, je kefová tesniaca lišta. Tú zaobstaráte v cenových reláciách od 3 do 5 Eur. Prečítajte si aj článok 30 tipov ako ušetriť peniaze.

Zvyčajne sa predáva v dĺžke 1 metra, čo na klasické dvere bez problémov vystačí. Ostatné pomôcky by ste mali mať doma už dávno k dispozícii.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button