Financie

Ako ušetriť na plyne? Napríklad zmenou tarifu alebo dodávateľa

ako ušetriť na plyneTak ako pri poistení aj pri plyne sa dá zmeniť dodávateľ či aspoň tarif. Sú ale isté podmienky, ktoré je nutné dodržať. Síce to znie pekne, ale až tak ľahko zmeniť dodávateľa plynu nemožno. Výpovedná lehota je zvyčajne tri mesiace. Ako ušetriť na plyne? Napríklad zmenou tarifu alebo dodávateľa.

Zmenou dodávateľa možno ušetriť na plyne. Ale ako a do akej výšky?

Úspora je vždy úmerná k spotrebe. Iné východiskové podmienky bude mať ten, kto plyn používa len na občasné či pravidelné varenie. A ten, kto plynom kúri.

Práve kvôli vykurovaniu plynom ľudia často premýšľajú, ako ušetriť. Ten, kto vykuruje, tak zmenou dodávateľa môže získať najväčšiu úsporu.

Pred zmenou dodávateľa je vhodné sa zamerať na prepočet spotreby a ceny, neskôr na výber tarifu.

používanie plynu v domácnosti na vykurovanie a šetrenie plynomSpotreba sa dá zistiť vo vyúčtovaní. Potom možno využiť nejaké porovnávače spotreby energie, ktoré porovnávajú rôzne ponuky.

Akonáhle si klient vyberie dodávateľa, pre dokončenie zmluvy bude potrebovať poslednú faktúru od súčasného dodávateľa. V nej sú všetky potrebné údaje k vyplneniu zmluvy. Tá bude následne zaslaná na podpis a následne sa posiela späť dodávateľovi plynu.

Kedy možno odstúpiť od zmluvy

používanie plynu v domácnosti na varenieAko možno odstúpiť od zmluvy so súčasným dodávateľom? Je dôležité, či zmluvný vzťah je uzavretý na neurčito alebo na dobu určitú. Pri neurčitom termíne je pravidlo trojmesačnej výpovednej lehoty.

Naopak u zmluvy na určitý čas si je nutné počkať na vypršanie termínu zmluvy. Tiež je možné odstúpiť v prípade, že dodávateľ plynu zmení obchodné podmienky. Prečítajte si aj články ako šetriť vodou v domácnosti a 30 tipov ako ušetriť peniaze.

Zmena tarifu

Ďalšou možnosťou je zmena tarifu u súčasného dodávateľa. Je to vhodné najmä v tých prípadoch, keď niekto plynom kúri, ale má tarif na varenie. Väčšinou sú tu ale drahšie sadzby.

Pozrite sa aj na články:

Podobné články

1 komentár

  1. Všetko je o kombináciou viacerých faktorov, akonáhle budete málo kúriť, tak ťažko budete platiť nejaké veľké poplatky za energie, podľa mňa je ale aj najlepšie skombinovať ako cenu od dodávateľa, tak aj zamyslieť sa na nad spotrebou. U mňa po tom čo sme prešli ku slovakia energy a následným úsporám na vykurovaní došlo k dobrým návratom, ale neviem určiť, ktorá vec mi ušetrila viac.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button