Návody

DEBNIČKOVANIE JE TRENDOM ROKA 2022! 5 DÔVODOV PREČO BY STE HO MALI VYSKÚŠAJTE AJ VY!

Počuli ste už o debničkovaní? Čoraz väčšie množstvo ľudí obľubuje tento udržateľný spôsob stravovania. Pridajte sa do rodiny debničkárov v roku 2022 aj vy!

Návod ako na bedničkovanie
Zdroj obrázku: Krasula / Shutterstock.com

Debničkovanie spočíva v dodávke potravín ako zelenina, ovocie, mäso, mliečne výrobky od lokálnych výrobcov a fariem priamo k spotrebiteľom (vám).

Debničkár (dodávateľ, ktorý dodanie debničiek koordinuje) potraviny vyzdvihne u prvovýrobcov, rozdelí ich podľa objednávok a doručí priamo k spotrebiteľovi, a to častokrát ešte v ten istý deň.

Spotrebiteľ tak získa najkvalitnejšie potraviny a podporí lokálnych farmárov a výrobcov, ktorí by inak nemali možnosť obslúžiť vo vlastnej réžii také množstvo zákazníkov.

5 dôvodov prečo by ste mali debničkovanie určite vyskúšať aj vy:

1. celoročná skutočná chuť a čerstvosť

Spomínate si, ako kedysi chutila zelenina zo záhrady našich starých rodičov? Tieto chute a vône môžete zažiť aj dnes a dokonca opakovane. Systém debničkovania vám zaručí, že potraviny prídu k vám čerstvé a v najvyššej kvalite.

Celoročne si tak môžete dopriať to najlepšie a zdravšie jedlo. Sezónne potraviny nám prinášajú najvyššiu porciu živín, nakoľko nie sú pestované v neprirodzených umelých podmienkach.

Počas zimy si tak pochutnáte na prezimovaných kúskoch zeleniny a ovocia, alebo čerstvých topinamburoch či klíčkoch. Jarnú sezónu otvára medvedí cesnak, prvé reďkvičky, jarná cibuľka alebo sladučké jahody.

2. ekologický dopad

Vďaka debničkovaniu šetríte životné prostredie. Tovar k vám necestuje stovky ani tisíce kilometrov a nestojí dlho v skladoch.

Prírode odľahčíte aj vďaka minimu použitých obalov. Napríklad farmársky eshop s potravinami FARMOVE.sk používa na prepravu vašich objednávok kvalitné kartónové krabice a úplne rozložiteľné obaly, ktoré môžete pri každej ďalšej objednávke šoférovi vrátiť.

3. podpora našich farmárov a trhu

Kúpou slovenských potravín podporujete región, konkrétnych výrobcov, pestovateľov a rodinné farmy.

Sú to potraviny, ktoré majú okrem výbornej chuti, skutočnej vôni aj srdce, pretože boli pestované, či vyrábané s láskou.

4. známy pôvod potravín

Pôvod potravín z debničiek nemusíte hľadať napísaný kdesi malými písmenami. Svojich farmárov môžete dokonca poznať po mene.

Na stránke FARMOVE.sk nájdete zoznam všetkých našich farmárov a dodávateľov, pričom mnohých viete navštíviť aj osobne.

Zvieratá pasúce sa na lúkach, ručná výroba syrov, pestovanie bez zbytočných hnojív a pestovatelia, ktorí používajú ručný zber škodcov, je stále skutočnosťou aj na Slovensku. 

5. (ne)plytvanie

Pri debničkovaní sa znižuje množstvo vyplytvaných potravín. Do vašich debničiek sa dostáva aj zelenina či ovocie, ktoré nespĺňa nezmyselné nariadenia o neprirodzene rovných uhorkách či mrkve.

Chuť mrkvy je rovnako výborná aj keď je viac ohnutá či krivá, dokonca máme pocit, že takáto zelenina chutí o niečo viac 🙂 .

Stravujte sa celoročne zdravšie a ekologickejšie aj vy. S pomocou FARMOVE.sk je to hračka!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button