Ako si vybrať

Ako vybrať infrasaunu?

infrasaunaTeplo má blahodarné účinky na organizmus, uvoľňuje, relaxuje, zbavuje bolesti, rieši problémy so spánkom, posilňuje imunitu a pomáha odpočinúť. V čase, keď je zima, sa na tieto účely užívajú infrasauny. Tento typ sáun patrí u nás k veľmi obľúbeným. Chcete si tiež zaobstarať infrasaunu a neviete si rady s jej výberom? Ako si správne vybrať infrasaunu? V našom článku nájdete zopár praktických rád, ktoré vám s výberom infrasauny pomôžu.

Čo je potrebné vedieť ak si chcete vybrať infrasaunu:

  • kde bude infrasauna umiestnená
  • ako veľká má byť
  • pre koľko ľudí má mať
  • informácie o infrasaune
  • cena

Umiestnenie infrasauny

ako vybrať infrasaunuPre výber tej správnej infrasauny je dôležité vedieť, kde ju chcete mať umiestnenú. Rozhodne sa infrasauna v paneláku bude svojimi rozmermi líšiť od tej v rodinnom dome.

Infrasaunu však môžete mať postavenú aj na záhrade. Veľkosť sauny sa tiež líši od toho, pre koľko osôb je určená. Najmenšie sauny majú veľkosť 90x90x190 cm.

Tie najväčšie infrasauny presahujú rozmery 210x195x230cm.

Typ a veľkosť infrasauny vyberajte aj podľa toho, či v nej budete tráviť čas sami alebo v spoločnosti (partner, rodina, priatelia a podobne). Infrasauny sa vyrábajú pre 1 osobu až celkom 6 osôb.

Technológia infražiaričov

Infrasauny sa od seba oddeľujú technológiou infražiaričov. Na výber máte infražiariče keramické alebo karbónové svetelné celoplošné fólie. Ich vplyv sa líši v pôsobení, tvorbe tepla i životnosti. Keramické žiariče sú vhodnejšie pre menšie infrasauny.

Tieto žiariče majú veľmi dlhú životnosť a sú veľmi pevné. Karbónové sú vhodné do tých sáun, kde bude viac osôb, pretože sú viac vodivé.

V každej infrasaune je odlišný počet týchto žiaričov, ten sa odvíja od veľkosti sauny a podľa toho pre koľko osôb je určený. Tie najväčšie infrasauny ich majú aj 12.

Pri výbere infrasauny si tiež všímajte vlnovú dĺžku, akú žiariče vyžarujú. Všeobecne platí, že čím je dĺžka kratšia, tým je účinok na organizmus intenzívnejší. Čím je naopak dlhšia, tým viac účinok relaxačný je.

Kúpiť si môžete aj taký žiarič, ktorý má stredne dlhú vlnovú dĺžku. Niektoré infrasauny ponúkajú hneď niekoľko dĺžok pre rôzne využitie.

Výkon infrasauny

Veľmi dôležitým údajom pri výbere infrasauny je samozrejme výkon, ktorý určuje spotrebu energie. Tie najúspornejšie infrasauny majú výkon okolo 750 W.

Priemerné infrasauny majú výkon, ktorý sa pohybuje okolo 2000 W. Hoci sú sauny veľké a určené pre 6 osôb, nemusia mať vždy veľkú spotrebu, na trhu sú aj také sauny, ktoré majú výkon okolo 2250 W.

Netreba zabúdať ani na váhu infrasauny

rady na výber infrasaunyJedným z dôležitých faktorov pre výber je samozrejme aj váha infrasauny.

Tá najľahšia sauna určená jednej osobe váži len cca 76 kíl, tie najťažšie profi sauny pre niekoľko osôb, môžu vážiť aj viac ako 400 kilogramov.

Infrasaunu si vyberajte tiež podľa ďalších doplnkov – rádia, CD prehrávača alebo aj ionizéra (čistička vzduchu, minerálne okysličenie).

Design infrasauny zohráva podstatnú rolu

Infrasaunu vyberajte aj podľa jej dizajnu. Tieto sauny sú vyrábané z rôzneho dreva a je tu použité aj rôzne sklo, farby a podobne.

Nielen v prípade externých infrasáun je dôležité, aby zapadala do celej scenérie (štýlu stavby a záhrady), ladiť by mala aj s interiérom (kúpeľňou, obývačkou, priestorom, kde bude umiestnená).

Cena infrasaun

Samozrejme dôležitosť ceny nepodceňujte, aj keď by samozrejme nemala byť na prvom mieste. Faktom však je, že mnohokrát je maximálna suma určená na kúpu infrasauny pridelené už dopredu. Kúpa infrasauny je totiž celkom slušnou investíciou.

  • Infrasaunu pre 1 osobu si môžete kúpiť už za necelých 600 eur.
  • Cena pre tento typ infrasauny pre dve osoby sa pohybuje okolo 650 eur.
  • Infrasauna pre tri osoby sa predáva už od 850 eur.
  • Cena infrasáun pre 4 osoby sa pohybuje od 1250 eur.
  • Infrasauna pre 6 osôb sa predáva cca od 1950 eur.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button