Nezaradené

Ako správne hodiť Pokéball a získať viac XP?

ako správne hodiť pokéballFenomenálny hra Pokemon Go zaznamenáva stále rastúci trend. Po uliciach behajú nadšení hráči tejto hry loviaci pokémonov. Pripravili sme pre vás niekoľko rád kde nájsť pokémonov, alebo tiež ako ich chytať. Ak hľadáte vzácnejších pokémonov, prípadne nemôžete na žiadneho naraziť pripravili sme pre vás mapu výskytov pokémonov z hry Pokemon Go. Avšak existuje jeden trik ako získať pri chytaní viac skúseností (XP). Tento trik závisí na tom akým spôsobom hodíte Pokéball. Ako správne hodiť Pokéball a získať viac XP?

Ako správne hodiť a získať viac XP?

Správny hod Pokéballu vám môže priniesť až dvojnásobne množstvo skúsenostných bodov (XP). Poďme sa pozrieť na to čo taký hod Pokéballu ovplyvňuje a ako ho správne hodiť.

Proces hodu Pokéballu začně ihneď ako na mape označíte Pokémon, ktorý sa objavil vo vašom blízkom okolí. Hra potom hneď prejde do režimu odchytávanie pokémona, buď so zapnutým AR (Augmented Reality), kedy vidíte pokémonov cez kameru vášho fotoaparátu, alebo s vypnutým AR, kde sa pokémon zobrazuje v animovanom prostredí.

Ako náhle ste v móde chytanie pokémona, prichádza na rad samotný hod Pokéballu.

Pohybujúce sa kruhy okolo pokémona:

ako hodiť curve ballOkolo pokémona sa objavia dve kružnice. Jedna biela, ktorá sa nehýbe a pohybujúca sa zelená.

  • Biela vám len zvýrazní pokémona (terč).
  • Zelená zobrazuje mierenie – tento kruh sa pohybuje (mieriaci kruh – čím je menšia tým je hod presnejší).

Spôsoby hodu Pokéballu:

zelený kruh je blízko
Zelený kruh je blízko vonkajšieho bieleho kruhu.
50 XP za pokémona
Zelený kruh je v strede bieleho kruhu.
100XP za pokémona
Zelený kruh je malý a dobre namierený.
Curve Ball viac XP
Hod rotáčneho Pokéballu (Curve Ball)

Ako vidíte spôsob hodu Pokéballov významne ovplyvňuje koľko XP a skúseností za pokémona získate. Preto odporúčame naučiť sa hádzať tzv. Curve Ball, ktoré hodiť je najťažšie ale získate vďaka takémuto hodu najviac skúseností. V tabuľke nájdete informácie o týchto vyššie zmienených spôsoboch hodu.

XP Spôsob hodenia pokéballu
10 XP Zameriavací „zelený“ kruh bol veľmi blízko vonkajšiemu „bielemu“ kruhu pokémona.
50 XP Zameriavací „zelený“ kruh bol v stredu vonkajšieho „bieleho kruhu.
100 XP Zameriavací „zelený“ kruh je čo najmenší a namierený do stredu bieleho kruhu.
+10 XP Za rotujúce Pokéball (Curve Ball).

Odmeny za skúsenosti XP?

Ako postupujete hrou a získavate skúsenostné body (XP) tak sa vám zvyšuje úroveň hráča, ale aj vašich pokémonov a získavate za tieto úspechy rôzne predmety. Veľakrát sa jedná aj o vzácne predmety typu – Lure Module, Eggs, alebo Egg Incubator. Výpis týchto vecí a kedy presne sa dajú tieto odmeny získať nájdete v článku – Čo dostanete na jednotlivých úrovniach?, ktorý sme pre vás pripravili.

Dajte nám vedieť do komentárov, ako sa vám páčil tento článok a ak vám nejako pomohol. Prípadne sa podeľte o vaše skúsenosti s chytaním pokémonov s ďalšími čitateľmi.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button