Nezaradené

Ako si vybrať lacnú dovolenku z ponuky cestovných kancelárií?

ako si vybrať vhodnú dovolenkuCestovné kancelárie už začali ponúkať letné dovolenky na budúci rok. Ak uvažujete nad kúpou letnej dovolenky ešte pred koncom roka, dovolenku kúpite vo výraznejšej zľave. Ako si ale vybrať lacnú dovolenku z ponuky cestovných kancelárií?

Rodinná dovolenka, alebo dovolenka vo dvojici?

Pri výbere letnej dovolenky zvážte aj toto. Ak máte deti, odporúčame vám klasickú dovolenku v Chorvátsku. Krajina je blízko a netrávite dlhé hodiny v aute/ v lietadle, ako v prípade iných dovolenkových destinácií.

Ak ale idete vo dvojici, doprajte si inú dovolenku. Skúste Sardíniu, Korziku, Baleárske ostrovy, ale aj luxusnejšie Maledivy a pod. Tieto destinácie sú vhodné nielen na leňošenie na pláži, ale aj na spoznávanie kultúrnych a prírodných pamiatok.

V Taliansku, Grécku, Turecku, Bulharsku a Tunisku zase nájdete množstvo obchodných ulíc a obchodov s oblečením. Na Sardínii, Korzike očakávajte skôr pokojnejšiu atmosféru vhodnejšiu skôr na romantické trávenie chvíľ na pláži a prechádzky v krásnych záhradách.

Najlacnejšie destinácie na dovolenku

Ak chcete ušetriť čo najviac, odporúčame vám vyberať si lacnú dovolenku v Bulharsku, Taliansku – Lido di Jesolo, Bibione a Turecko.

Lacnejšie dovolenky nájdete aj v destináciách na gréckej pevnine. Ak milujete Chorvátsko, ešte aj v tejto krajine nájdete lacnejšie destinácie. Uvidíme, ako to bude ale o dva-tri roky. Chorvátsko je veľmi obľúbená a vyhľadávaná destinácia, čo samozrejme môže dvíhať aj ceny dovoleniek.

Stravovanie na letnej dovolenke

Dôležité je zvážiť aj spôsob stravovania. Ak idete s malými deťmi, o polpenzii ani neuvažujte a hľadajte dovolenky, ktoré ponúkajú all inclusive. Pre tých, ktorí plánujú na dovolenke aj cestovať a spoznávať okolité mestá, odporúčame skôr polpenziu, v niektorých prípadoch len raňajky.

Napríklad v takom Bulharsku vám budú stačiť aj raňajky. Potraviny sú tam veľmi lacné a najete sa tam za také ceny, ako u nás, ak nie aj lacnejšie. V niektorých destináciách je veľmi lacno a máte možnosť si tam nakúpiť množstvo krásnych dlhých šiat, ktoré vynosíte aj doma na Slovensku.

Pri výbere lacnej dovolenky sa držte týchto praktických rád. Vyberiete si tak dovolenku, s ktorou budete nadmieru spokojný.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button