Nezaradené

Nie sú dvere ako dvere

Poznáte to. Zariaďujete si svoje nové bývanie a určite kladiete dôraz na množstvo vecí, od podlahy, cez obklady do kúpeľne, kuchynskú linku až po to, aké obrazy si vo finále zavesíte na steny. Ak chcete, aby vám vaše bývanie dobre „slúžilo“ niekoľko rokov, rozhodne nepodceňujte ani výber interiérových dverí. Sú totiž plnohodnotnou súčasťou domu či bytu a dokážu celému priestoru dodať ten správny estetický výraz.

ako si správne vybrať interierove dvere

Dvere totiž už dávno neslúžia len na oddelenie jednotlivých miestností či zamedzenie hluku a prievanu, ale majú aj veľký dekoratívny potenciál. A vedia to aj zákazníci, ktorí postupne nároky na svoje interiérové dvere zvyšujú. Okrem samotnej funkčnosti sa čoraz viac zaujímajú aj o estetické vlastnosti.

K tomu, aby ich interiér dokonale zosobňoval ich vytúžené predstavy a všetko so všetkým ladilo, potrebujú bohatý výber tvarovfarieb, povrchov, presklení, rozmerov či systémov uzatvárania. Nuž a v neposlednom rade aj individuálne riešenia, kvalitnú, rýchlu dodávku a bezchybnú montáž.

Rozhodne sa v prípade výberu interiérových dverí neoplatí spoliehať sa na lacné varianty z veľkých reťazcov, ak nechcete, aby vám o pár rokov dvere vŕzgali, šúpali sa či nebodaj vypadávali z pántov alebo škreli o podlahu. Prinášame niekoľko postrehov a rád, na čo sa pri výbere dverí zamerať a čo nepodceniť, aby ste si vybrali tie správne dvere, ktoré vám budú slúžiť na „veky vekov.“

Nepodceňte výber dverí

veľmi pekné interierové dvere a ich otvaranie

Pred samotnou kúpou sa zamyslite nad tým, čo od dverí očakávate a koľko ste ochotní investovať do dverného kompletu (dvere, zárubňa, kľučka a inštalácia). Premyslite si ich rozmery a smer otvárania. Chcete mať v celom interiéri rovnaké dvere, alebo siahnete po kombinácii rôznych druhov, napríklad plných s tými so sklenenou výplňou?

A čo materiál? Závisia od neho najmä akustické a tepelnoizolačné vlastnosti dverí a jeho výber bude do značnej miery zasa závisieť od vášho rozpočtu.

Pozor si dajte aj na kvalitu povrchovej úpravy. Lacnejšie dvere zvyknú mať menej kvalitnú fóliu, ktorá sa môže veľmi rýchlo opotrebovať. Preto voľte kvalitnejšie materiály, vďaka ktorým sú dvere odolnejšie voči oderu aj poškrabaniu a vďaka ktorým majú dlhšiu životnosť.

Nezabudnite ani na výber zárubne, kovania a kľučky. Nuž a informujte sa aj o tom, či si dvere viete prísť pozrieť na vlastné oči aj do predajne. Každý výrobca sa snaží prinášať na trh nejaké novinky. Na výber je napríklad aj to, či chcete na dverách a zárubniach ostré alebo oblé hrany, prípadne si môžete zvoliť esteticky veľmi pekné bezfalcové dvere, pri ktorých sú pánty skryté v zárubni a takéto dvere vyzerajú veľmi moderne.

dizajn interierových dverí

Okrem vlastností dverí však prihliadajte aj na podlahu, materiály a farby zvyšku interiéru, aby sa doň dvere štýlovo hodili, prípadne aby ho dopĺňali. Len tak bude výsledkom pôsobivý celok, ktorý bude nielen maximálne funkčný, ale v ktorom sa budete aj dobre a útulne cítiť.

(Tu si môžete pozrieť a inšpirovať sa rôznymi realizáciami interierových dverí)

Kvalita a krása v jednom

Modely dverí PRÜM sú vyrábané s povestnou nemeckou kvalitou z prvotriednych materiálov, s dôrazom na každý detail. Spája sa v nich krásne prevedenie, ktoré ocenia aj nároční klienti s citom pre design, precízne spracovanie, dlhá životnosť a spoľahlivosť za rozumnú cenu. Použitím ekologických výrobných postupov a materiálov je zaručená aj ich zdravotná neškodnosť.

Tradícia ich výroby siaha až do roku 1970 aodvtedysa neustále rozširuje ponuka modelov, materiálov, farebná škála povrchových úprav aj výber skiel čizasklievacích líšt. Je to neuveriteľné, ale firma PRÜM dnes dodáva zákazníkom viac než 3500 dverí a 3200 zárubní denne. Najmodernejšia technológia umožňuje výrobu oblej hrany na dverách aj zárubniach, ktorá je v ponuke bez príplatku vo všetkých modelových radách.

Vnútornú výplň dverí tvorí dutinková drevotrieska DTD, ktorá zaručuje vynikajúcu rozmerovú stabilitu dverí. Obojstranná vrchná vrstva je tvorená MDF doskou vysokej hustoty, čo zasa zabraňuje prehýbaniu dverí. Tá je ošetrená kvalitnou povrchovou úpravou, pričom výrobky sú testované a majú certifikáty o zdravotnej neškodnosti a spĺňajú tak najprísnejšie ekologické normy nielen s ohľadom na životné prostredie, ale aj bezpečné použitie v domácnostiach či komerčných priestoroch.

Skrátka a dobre, dvere PRÜM sú naozaj ideálnou voľbou prihliadajúc na pomer kvality a ceny. Presvedčilo sa o tom mnoho zákazníkov, ktorí ani po rokoch nemôžu povedať na tieto dvere „krivého slova.“

Lepšie raz vidieť…

Ak by sme to zhrnuli, dvere musia teda nielen dobre vyzerať a byť vyrobené z kvalitných materiálov, ale súčasne by mali byť aj bezpečné a najmä – mali by sa pohodlne otvárať a zatvárať. A o tom všetkom sa najlepšie presvedčíte jedine tak, ak navštívite predajňu, ktorá ich predáva.

Môžete si tam totiž všetko dôkladne pozrieť, vyskúšať či dokonca porovnať s lacnejšími variantmi, ako je to aj v predajni dverí PRÜM v OC StoreLand v Lamači.

Dnes je trh zaplavený širokou a rôznorodou ponukou, takže sa určite nerozhodujte na základe ceny, ktorú vám zašlú e-mailom, keď v skutočnosti neviete, čo za ňu dostanete. Radšej si choďte „na vlastnej koži“ vyskúšať, ako vyzerá nemecká precíznosť, kvalita a estetické prevedenie v jednom. Určite to oceníte a budete si chcieť vybrať už len z ich ponuky.

Rady interiérového dizajnéra:

  • ak chcete, aby boli dvere dominantným prvkom interiéru, mali by byť v kontrastnej farbe ako podlaha a steny
  • naopak, ak chcete, aby dvere pôsobili nerušivým dojmom, siahnite po jemnom odtieni príbuznom zvyšku interiéru
  • bledšie dvere sa hodia skôr do tmavých miestností, ako sú chodby bez okien
  • dnes sú moderné najmä biele dvere v celom interiéri, ktoré pekne vyniknú s tmavou podlahou
  • dvere s ostrými hranami sú klasika, ktorá sa hodí do každého interiéru
  • dvere s oblými hranami zasa interiér zjemňujú
  • pre milovníkov čistých línií sú ideálne dvere so skrytými pántmi
  • do frekventovaných miestností zvoľte dvere z pevnejších materiálov

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button