Úvod / Auto-moto / Ako opraviť plastový nárazník automobilu?

Ako opraviť plastový nárazník automobilu?

ako opraviť prasknutý náraznik na automobilePrasknutý plastový nárazník automobilu si môžete hravo opraviť svojpomocne, nie je nutné hneď zbytočne utrácať za odbornú opravu v servise. Ak budete postupovať podľa nižšie uvedeného návodu, bude výsledok kvalitný a vaše vozidlo tak bude mať opäť nárazník skoro ako nový. Ako svojpomocne opraviť plastový nárazník automobilu?

V článku sa dozviete:

  • Postup opravy prasknutého nárazníka
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Postup opravy prasknutého nárazníka


Problém s prasknutým plastovým nárazníkom pri aute môžete riešiť nielen po dopravnej nehode. Stačí napríklad, keď vám niekto len ľahko narazí do auta na parkovisku alebo pri státí pred domom. Tento problém je veľmi častý a je tak dobré vedieť, ako sa s ním ľahko a efektívne vysporiadať.

V prvom rade je potrebné povedať, že plastový nárazník by ste vždy mali opravovať rovnakým materiálom, z ktorého je vyrobený. Ak v garáži nemáte nejaký náhradný, jednoducho si z časti nárazníka vystrihnite prúžok, ktorý následne použijete ako záplatu na prasklinu.

prebrúsenie plastového náraznikuNárazník upevnite tak, aby ste mohli obe jeho časti spojiť k sebe. Pre zváranie použite teplovzdušnú pištoľ, ktorou nahrejete pripravený pruh plastu. Ten potom umiestnite do praskliny a počas nahrievania pištoľou ho ľahko vpravujte dovnútra prasknutej časti nárazníka.

Potom chvíľku počkajte, než dôjde ku vychladnutí materiálu. Keď bude niekde odstávať kúsok vsunutého plastu, zrežte ho pomocou rezáka. Na záver potom ešte nárazník prebrúste brúsnym papierom na plasty

Čo je na opravu plastového nárazníka potrebné:

  • brúsny papier na plast
  • prúžok plastu z rovnakého materiálu, z ktorého je vyrobený nárazník
  • teplovzdušná pištoľ
  • rezák

Ako dlho oprava potrvá?

Oprava prasknutého nárazníka vám zaberie nanajvýš pár desiatok minút. Po dokončení je dôležité počkať, až materiál dostatočne vychladne a získa tak požadovanú pevnosť. Až potom môžete pristúpiť k jeho finálnej úprave.

Aké budú náklady?


Najnákladnejšou položkou je obstaranie teplovzdušnej pištole. Tá sa dá kúpiť v cene od zhruba 60-70 Eur. Ostatné položky sú v rozsahu desiatok centov.

Ako opraviť plastový nárazník automobilu?
4.8 (95.43%) 35 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako vybrať kameru do auta

Ako vybrať kameru do auta?

Ste často na cestách? Potom je u vás riziko dopravnej nehody oveľa väčšie, než u …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *