Cestovanie

Ako spoznať kúzlo Namíbie?

Ako spoznať kúzlo NamíbieNamíbia je jednou z najväčších afrických krajín ležiace na západnom pobreží južnej Afriky, ale s najmenšou hustotou obyvateľstva. Na západe obmývajú jej brehy vody Atlantického oceánu a príroda ponúka mnoho protikladov. Rozsiahle púšte a bizarné skalné útvary striedajú úrodné nížiny okolo najdlhšej rieky Okavango, na severe okolo časti rieky Zambezi. Púšť Namib sa rozkladá pri pobreží, vnútrozemie tvorí preslávená púšť Kalahari. Takmer polovicu územia Namíbie tvoria savany a pasienky. Ako spoznať kúzlo Namíbie?

Ako cestovať do Namíbie

Do Namíbie sa môžete vydať s niektorou cestovnou kanceláriou a to letecky do hlavného mesta Windoeku, ktoré vás zaujme ako modernými výškovými budovami, tak hlavne trhoviskami a pestrým ľudským mraveniskom.

Ďalšou možnosťou je tiež výlet do Namíbie z Juhoafrickej republiky v džípoch a nocovať v národných parkoch, kde sú k dispozícii kempy, oplotené a strážené pred divokou zverou.

Národné parky v Namíbií

Kúzlo Namíbie spoznáte najlepšie v Národných parkoch, z ktorých je najznámejší NP Etosha. Tu sa podnikajú populárne výlety na safari v terénnych vozidlách. Etosha ponúka pestrú krajinu, v ktorej môžete pozorovať voľne žijúce divé zvieratá.

Nechýbajú levy, nosorožce, zebry, žirafy, hyeny a stovky najrôznejších druhov vtáctva. Atrakciou sú púštne slony, ktorí sa v NP Etosha vyskytujú.

Krajina Damarland

zažite kúzlo Namíbie prostredníctvom pôvodných kmeňov

Jedinečné zážitky ponúka prekrásna krajina Damarlandu, kde môžete navštíviť osadu kmeňa Himba, s preslávenými kráskami v kožených krátkych sukienkach.

Tento kmeň si dodnes udržal tradičný spôsob kočovného života.

kúzlo Namíbie - offroad na džípochV horskom pásme Damarlandu sú v oblasti Twyfelfontein skryté skalné maľby staré vyše päť tisíc rokov a jedinečné geologické útvary Organ Pipes alebo Hora ohňa, ktorá akoby vzplanie pri západe a východe slnka.

Kúzlo Namíbie – plavba s delfínmi

Zážitkom je tiež plavba v zátoke Walvis Bay pri pobreží Atlantiku, kedy môžete pozorovať tulene, delfíny a húfy morských vtákov.

Rieka Tsauchab

Raritou je rieka Tsauchab, ktorá mizne v nekonečných piesočných dunách a nikdy nedosiahne k brehom oceánu. Táto krajina je rajom fotografov, ktorí považujú scenérie pri rannom slnku za zázrak.

Tipy ako spoznať Namíbiu

Nielenže sa tu na mnohých miestach dohovoríte nemecky, ale môžete si aj vychutnať výborné pivo nemeckého (resp. Plzenského) typu – Windhoek a rovnako tak ďalšie typické špeciality našich západných susedov. Najviac asi v Swakopmunde, ktorý leží priamo pri Atlantického oceánu. Spoznať kúzlo Namíbie môžete aj cez kulinárske špeciality.

Tiež môžete navštíviť hadiu farmu, múzeum krištáľov, alebo absolvovať celodenné plavbu za delfínmi a tuleňmi na katamaráne, na palube ktorého sa podávajú miestne lahodné ustrice a výborná lokálne obdoba brandy. To je ale samozrejme len ochutnávka z toho, čo všetko možno v Namíbii vidieť a zažiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button