Cestovanie

Ako spoznať Austráliu?

vylet do australieAustrália a jej zaujímavosti. Austrália je najmenším a tiež najsuchším kontinentom. Väčšina miest je postavená pri pobreží obmývaným vodami Tichého oceánu. V najväčších mestách, ktorými sú Sydney a Melbourne, žije takmer polovica obyvateľov celej Austrálie. Táto zaujímavá a pozoruhodná krajina priťahuje nielen bežných turistov hľadajúcich rekreačný odpočinok na preslnených plážach austrálskeho kontinentu a na jeho priľahlých ostrovoch, ale aj cestovateľov, vrátane botanikov a zoológov.

Ako sa dostať do Austrálie

Ak chcete spoznať Austráliu, tak najlepšie je vypraviť sa tam na vlastnú päsť. Stačí si obstarať letenku na internete, kde sú na webových stránkach ponúkané výhodné obdobia. Výrazné akčné zľavy vyhlasujú v určitých intervaloch všetky cestovné kancelárie.

Let do Austrálie je pochopiteľne trochu dlhší, prekonáte časový posun desiatich hodín, avšak zase spoznáte iné letiská pri medzipristátiach, kde si môžete nakúpiť suveníry či darčeky z exotických diaľok.

Mestá a krajina v Austrálií

ako spoznat australiuAustrálske mestá na vás na prvý pohľad nebudú pôsobiť nijako neobvykle. Až sa vydáte za ich hranice, razom sa ocitnete v úplne inom svete.

Austrálska krajina je plná extrémov a paradoxov. Vo vnútrozemí nájdete spaľujúce púšte, ale aj skalnaté hrebene pokryté snehom.

Austrália má rozľahlé národné parky a chránené rezervácie, kde sa vyskytuje neuveriteľné množstvo druhov rastlín a živočíchov, ktoré inde na svete nebudete mať možnosť uvidieť. Okrem púští a hôr sú na severe i tropické pralesy.

Klokany

Pre klokany, ktoré sú snáď najznámejším symbolom Austrálie, je tento kontinent domovinou.

Klokan je v štátnom znaku Austrálie, je aj súčasťou mincí, ale väčšina Austrálčanov ho považuje za škodcu. Preto vláda stanovuje každým rokom kvótu ich odstrelov.

Nemusíte sa však báť o ich prežitie, pretože stále je ich dosť, aby ste ich mohli vo voľnej prírode stretnúť.

Kde nájdete klokany

precestovanie australieKlokany žijú všade, avšak záleží aké druhy stretnete. Hovorí sa až o šesťdesiatich druhoch.

Najväčším a najznámejším je klokan červený, najmenší klokan pižmový meria len necelých 30cm, podobne ako potkano-kengura Gaimardova, ktorý žije skrytým nočným životom.

S najrozšírenejším klokanom červeným sa stretnete v krovinách, na piesočných dunách, na morských plážach ale inde, lebo je veľmi rozšírený.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button