Šport

Ako si vypracovať široký chrbát?

Ako si vypracovať široký chrbátTo čím je drep pre vaše nohy, tým je mŕtvy ťah pre chrbát. Toto cvičenie zapája každý sval v tele, a preto je to neuveriteľne dôležité. Dáva chrbátu objem a silu, ale čo keď chceme mať široký chrbát, pekný a v tvare V. Odpoveď je, že budeme robiť zhyby (dvíhanie na hrazde).

Čo je potrebné ak si chcete vypracovať široký chrbát:

  • hrazda

Chrbát do šírky

vypracujte si široký chrbátČím viac na široko robíme zhyby, tým viac zaberá chrbát a šírka sa rozvíja, ale tým je tiež náročnejší cvik. Keď kamarát začal posilňovať, neurobil som ani jeden pekný zdvih  a to pravdepodobne ani väčšina začiatočníkov. Takže čo robiť?

Dobrá príprava na zdvihy je priťahovanie hornej kladky. Robí sa to dvoma spôsobmi, buď potiahnutím osi smerom k hrudníku alebo zátylku.

Postavte si vežu

Ďalšou etapou, ktorou sa chceme dopracovať k zhybom je veža, na ktorej si nastavíte protiváhu. Ak to nie je v telocvični, požiadajte svojho partnera, aby vám to uľahčil.

Správny zhyb

široký chrbát zhybmi na hrazdePredpokladám, že ste už ste svoj okrúhly chrbtový a oblý sval trochu prebudili z dlhého spánku a ste pripravený sa vrhnúť do riadneho cvičenia. Základom je postarať sa o správnu techniku. A ako vyzerá zhyb správne?

Uchopte trapéz, pokiaľ je to možné, držte palec rovnobežne s prstami (nie oproti), preveste sa a vytiahnite silou chrbtových svalov až k hrazde.

Je potrebné sústrediť sa na vaše chrbtové svaly, aby ste sa čo najviac podieľali na pohybe a aby prácu nevykonávali iba ramená. Cvičenie sa musí robiť čisto a silou, ak sa hore dotiahnete a vymrsknete, nie je to žiaden zhyb.

Tipy ako si vypracovať široký chrbát

Ak chcete cvičením zhybov na hrazde docieliť široký chrbát, na začiatku nerobte sériu, ale vždy sa uistite, že vykonáte 20 pekných technických zhybov.

Upozornenie

Rozcvičte sa pred tréningom a po tréningu nevynechajte strečing!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button