Prírodné, alebo umelé nechty. Ktoré vyzerajú lepšie?
Nechty sú vizitkou každého človeka. Mali by sme im venovať aspoň základnú pozornosť. My ženy však máme oveľa viac možností, ako sa o svoje nechty starať a skrášľovať ich. Otázkou však zostáva, či vyzerajú lepšie prírodné upravené nechty, alebo umelo vymodelované umelé nechty? Skúsme si porovnať výhody a nevýhody umelých nechtov.
V prvom rade veľmi veľa záleží na tom, či sú vaše prírodné nechty kvalitné a aký majú tvar. Len málo žien sa môže pýšiť dlhými nechtovými lôžkami a pevnými nechtami, ktoré nemajú sklon k štiepeniu a lámaniu sa.
Ako sa starať o prírodné a umelé nechty
Ak patríte medzi tie šťastné ženy, ktoré majú skutočne kvalitné prírodné nechty, potom máte vyhraté. Je však dôležité naučiť sa o ne správne starať.
Vyživujúce laky, kvalitné pilníky na nechty a olejíček na nechtovú kožu, to je základná výbava, na ktorú by ste nemali zabúdať.
Starostlivosť o prírodné nechty
Prírodné nechty vyžadujú, oproti umelým, pravidelnú úpravu. Najprv im musíte dať rovnaký tvar. Nepoužívajte nožnice, ale nechty len pilníkujte, kým nedosiahnete požadovaného tvaru a dĺžky. Zdravé nechty sa musia lesknúť.
S prístrojom na leštenie nechtov môžete mať žiariace nechty s vysokým leskom v priebehu niekoľkých sekúnd. Elektrický pilník pomocou rotujúcich valčekov nechty jemne obrúsi a následne aj vyleští do bohatého lesku.
Výsledok je viditeľný až po dobu dvoch týždňov.
Môžete sa dokonale postarať o svoje nechty aj bez návštevy drahého salónu krásy!
Až po vyleštení naneste na nechty priehľadný lak. Samozrejmosťou je tiež úprava kože v okolí nechtov.
Tú nikdy nestrihajte! Ideálna úprava spočíva v tom, že ju opatrne zastrčíte späť k lôžku a premažete špeciálnym olejíčkom, ktorý nechty dokonale zregeneruje. Je odporúčaný tiež pri zápaloch nechtového lôžka.
Umelé nechty – záruka krásnych nechtov?
So svojimi nechtami je spokojná len máloktorá žena. Navyše niektoré profesie doslova vyžadujú, aby žena mala dokonale pestované nechty. V takom prípade je lepšie zvoliť umelé nechty.
Ak sa pre umelé nechty rozhodnete, musíte počítať s tým, že si za ne priplatíte. Vyberajte kozmetický salón podľa referencií, ale aj vzdialenosti od vášho bývania či kancelárie. Na doplnenie umelých nechtov budete chodiť pravidelne ku kozmetičke približne raz mesačne.
Najobľúbenejšie sú takzvané gélové nechty. Vaše prírodné nechty sú spevnené niekoľkými vrstvami špeciálneho gélu. Môžete si zvoliť z obrovského množstva rôznych farieb a zdobenia.
Ešte pred pár rokmi bola veľkým hitom francúzska manikúra, ktorá spočívala v priehľadných nechtoch s bielym zakončením. Dnes sú v móde skôr celofarebné a bohato zdobené nechty. Veľkou výhodou je skutočnosť, že umelé nechty dobre držia, sú odolné a nevyžadujú žiadnu úpravu.
Nevýhody umelých nechtov
Hoci umelé nechty vyzerajú krásne, počítajte s tým, že nastanú situácie, kedy vás môžu začať obťažovať. Umelé nechty totiž odrastajú, a to rýchlejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.
Ak máte krátke lôžka, odrastanie nechtov bude oveľa citeľnejšie. Ceny za doplnenie sa rôznia, v priemere však zaplatíte okolo 10 – 20 eur, čo vôbec nie je málo. Za skúšku však nič nedáte.
Váhate, či si nechať svoje prírodné nechty a radšej sa im denne venovať, alebo si zájsť na odbornú modeláž umelých nechtov? Potom vedzte, že oboje má svoje pre a proti. Je potrebné myslieť na svoje časové a finančné možnosti. V každom kvalitnom salóne by vám mali vedieť poradiť, aká úprava nechtov je pre vás najlepšia.