Zdravie a krása

Ako sa zbaviť lupín vo vlasoch?

rady proti lupinámNa to, aby ste sa mohli zbaviť lupín, budete musieť prejsť tŕnistou cestou, to potvrdí každý, kto s týmto kožným problémom zápasí. Lupiny a ich príčina? Príčinu môžete hľadať v príliš častom umývaní vlasov, umývanie vlasov príliš horúcou vodou či vysúšanie horúcim vzduchom, prudkých zmenách teplôt, nedostatku minerálov alebo vitamínov (napr. vitamín B, zinok, selén …). Príčiny vzniku lupín ale hľadajte aj v strese alebo v zlej strave. Nakoniec môžu lupiny signalizovať aj vážnejšie zdravotné problémy alebo zníženú obranyschopnosť. Ak sa vám lupín zbaviť nepodarilo ani pomocou prípravkov v drogériách alebo v lekárňach, alebo jednoducho sú pre vás drahé, skúste sa zbaviť lupín ľudovými recepty – babské rady sú mnohokrát nad zlato.

Čo je potreba, keď sa chcem zbaviť lupín?

  • bylinky podľa rozpisu
  • hygienické pomôcky

Vlasy najprv umyjeme nedráždivým šampónom a potom oplachujeme či premyjeme bylinným odvarom. Je dobré tiež nechať vlasy po kúpeli prirodzene uschnúť a nepoužívať fén. Majte trpezlivosť, pretože musíte vydržať najmenej štyri týždne, než sa prejavia nejaké zlepšenie. Vlasy kúpeme v bylinkách dvakrát týždenne.

ako sa zbaviť lupínOsvedčeným prostriedkom pre regeneráciu vlasov a proti tvorbe lupín je brezová voda. Kúpeľ v odvare z ich jarných listov zasa podporuje rast vlasov, zlepšuje pružnosť a dodáva lesk.

Na jeden liter vriacej vody potrebujeme 100 g sušených listov brezy.

Necháme asi 20 minút lúhovať a vychladnutým nálevom vlasy oplachujeme.

Osvedčeným prostriedkom ako sa zbaviť lupín je aj harmanček

Obdobne si pripravíme nálev z harmančeka. Ten bráni ako nadmernému masteniu vlasov, tak aj tvorbe lupín. Navyše osvetľuje aj farbu vlasov.

Podobne ako harmanček pôsobí aj ruman. 15 g sušenej drogy prelejeme dvoma litrami vriacej vody, necháme 15 minút odstáť, precedíme a vychladnutým nálevom preplachujeme svetlé vlasy. Budú nielen bez lupín, ale získajú prirodzený lesk a pružnosť.

recept na zbavenia sa lupínNa jar si môžeme pripraviť odvar zo zelených lístkov a mladých púčikov jelša lepkavého.

Použijeme 50g drogy na pol litra vody, necháme krátko prejsť varom a odstavíme. Odvar pomáha nielen proti lupinám, ale tiež zamedzuje tvorbe mazu a padanie vlasov. Používame však len raz týždenne.

Jeden z ľudových receptov pôvodom z Talianska odporúča votrieť do pokožky kvalitný teplý olivový olej a hlavu zabaliť do uteráka namočeného do teplej vody.

Nechá sa aspoň dvadsať minút pôsobiť, potom sa dôkladne umyje. Pri tejto variante sa odporúča nahriať hlavu nad teplou parou.

Jeden netradičný spôsob ako sa zbaviť lupín sú aj vajíčka

Ďalší z domácich receptov odporúča pripraviť si na mastné vlasy šampón vlastnej výroby. Vezmeme jedno vajíčko a zmiešame ho s polievkovou lyžicou rumu a šťavou z dvoch citrónov. Penu musíme tiež nechať chvíľu pôsobiť a potom umývanie obvyklým spôsobom dokončíme.

Ľudová kozmetika tiež radí namočiť vlasy dôkladne kefírom a zároveň ho zľahka masírovať do pokožky. Hlavu zabalíme na pol hodiny do uteráka a až potom umyjeme šampónom určeným pre mastné vlasy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button