Zdravie a krása

Ako sa starať o pleť v zime?

ako sa starať o pleť v zimeZima so sebou prináša veľa radovánok, ale tiež starostí. Viete, ako sa starať o pleť v zime, aby príliš netrpela? Vietor, mráz a tiež sneh, tým všetkým pokožka veľmi trpí. V zime je potrebné pleti venovať osobitnú starostlivosť, ak chcete, aby vyzerala stále svieža.

Zima sa významne podieľa na starnutí kože. Chlad a mráz spôsobujú, že pleť je hrubšia, tuhá a vráskavá. Často sa objavujú červené škvrnky, ktoré nevyzerajú vôbec pekne. Ak sa však budete o pleť v zime správne starať, mnohým komplikáciám možno zabrániť.

V zime natierajte pleť, ako len to ide

Medzi základné pravidlá v starostlivosti o pleť patrí dôsledná hydratácia. Studený vzduch spôsobuje, že sa v ňom nachádza veľmi málo vlhkosti. Pleť je vysušená a má sklony k odlupovaniu drobných šupiniek.

Kúpte si hydratačný krém, bez ktorého sa v zime nezaobídete. Kvalitný základ vytvorí dokonalý štít proti nepriaznivému počasiu až na niekoľko hodín. Vhodné sú tiež premasťujúce krémy, ktoré môžete použiť nielen na tvár, ale aj na ruky.

Dajte prednosť krémom, ktoré majú hustú konzistenciu, dobre sa vpijú a nezanechávajú mastný základ. Ľahké krémy si radšej schovajte na jar a leto.

Používate make-up? Ak ste zvyknutá si len prepudrovať nos, potom spozorniete. Make-up hrá v zimnom období veľmi dôležitú úlohu, pretože vašu pleť dokonale chráni.

starostlivosť o pleť v zimeOkrem toho, že vám dodá nádych sviežosti, zamedzuje nepríjemným vplyvom mrazivého počasia, aby poškodili vašu pleť. Odporúčam zvoliť kvalitný make-up, v zime je vhodnejšie svetlejší odtieň.

Samozrejmosťou je aj ochrana pier. Väčšina z nás zabúda na to, že pery trpia v podstate najviac. Nemožno ich pretrieť krémom ani make-upom. Jedine, zato spoľahlivou ochranou, ktorú im môžete dopriať, je kvalitný jelení loj s UV faktorom.

V zime si dávajte pozor na vodu

zima rukaviceAk ste zvyknutá si ráno pred odchodom opláchnuť tvár teplou vodou, a čoskoro potom vyraziť von, potom vaša pleť veľmi trpí.

Odporúčame používať bežné odličovacie mlieka, prípadne si umyť tvár aspoň pol hodiny predtým, než vyjdete von. Samozrejme pleť ihneď ošetrite vhodným krémom a pretrite mejkapom. Prečítajte si aj článok ako obliecť novorodenca v zime.

Nezabudnite tiež na ruky

Starať sa musíte nielen o tvár, ale aj o ruky, kde je koža veľmi jemná a citlivá. Pri umývaní riadu a upratovaní by mali byť samozrejmosťou ochranné rukavice. Pred odchodom von použite premasťujúci a ochranný krém na ruky.

Ak vonku mrzne, nezabúdajte na rukavice. Doprajte svojim rukám aspoň raz týždenne výživnú masku. Veľmi sa mi osvedčila domáca výroba, stačí len zmiešať biely jogurt s medom, natrieť na ruky, potom navliecť kozmetické rukavice (rovnakú službu vám poskytne klasický mikroténové vrecko). Nechajte pôsobiť pol hodiny, vaše ruky budú krásne hebké.

Chráňte pokožku pred slnkom

Tiež v zime sa stretneme so slnečným žiarením, aj keď podstatne menej, než v lete. Najmä na horách má slnko stále veľkú silu.

Preto je vhodné používať krémy, ktoré obsahujú UV faktor. Ten vás ochráni najmä pred pigmentovými škvrnami, ktoré nevyzerajú vôbec pekne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button