DetiNávody

Ako sa zbaviť vší?

ako sa zbaviť všíKaždý rodič zaiste spozornie, keď sa jeho dieťa začne príliš často škrabať na hlave. Nie je ale potrebné sa znepokojovať príliš. Vši a hnidy sa môžu objaviť, aj keď udržujete perfektnú osobnú hygienu. Deti si ich často prinesú zo škôlky či z tábora. Na ich odstránenie, teda otravných vlasových parazitov, a ich hníd vedie niekoľko jednoduchých krokov, ktoré však musíte starostlivo dodržiavať. Vši – a čo s tým, alebo ako sa zbaviť vší krok za krokom.

Čo potrebujete ak sa chcete zbaviť vší:

  • prípravok na odvšivenie z lekárne
  • veľmi hustý hrebeň

Ako postupovať

zbavenie sa všíZájdite si do lekárne pre vhodný prípravok na odvšivenie. Odporúča sa odvšivovaciu kúru zopakovať vo viac ako týždňovom intervale.

Poraďte sa s personálom lekárne, ktorý prípravok na vši bude najvhodnejší pre „obeť“ vší.

Aplikácia prípravku na vši

Aplikujte prípravok na vši podľa návodu. Potom dôkladne odstráňte hnidy, čo sú hnedá vajíčka vší. Najlepší postup je ten, že vlasy umyjete teplou vodou s trochou octu.

dôsledné vyčesávanie všíPod vlasy dáte uterák či noviny a hustým hrebeňom (aj ten predávajú v lekárňach, ale môžete využiť aj bežný hrebeň, čo máte doma) opatrne a dôkladne vyčesávajte vlasy.

Niektoré hnidy idú veľmi ťažko odstrániť, problematické sú najmä partie okolo uší, kde budete musieť občas aj nejaký vlas odstrihnúť. Túto časť procesu rozhodne nepodceňujte. Môže sa totiž stať, že niektorá z hníd prežije a zavšiví vlasy znova.

Nezabúdajte na ďalšiu kontrolu vlasov

Vlasy po dobu minimálne troch týždňov každý deň kontrolujte a prečesávajte. Ak sa v detskom kolektíve vyskytujú vši pravidelne, prezerajte detské hlavičky o to častejšie. Ak nezabral prostriedok na vši z lekárne (napr. šampón na vši), kúpte si iný. Vši si totiž môžu časom vypestovať rezistenciu.

Niektorí ľudia odporúčajú umývať si hlavu šampónom s olejom z čajovníka. Ten má údajne vši odpudzovať, a tým pôsobiť preventívne.

Podobné články

1 komentár

  1. my sme sa zbavili vsi vcelku jednoducho, stacil nam sampon liquido radical, sampon proti vsiam z lekarne a vycesali sme ich, bolo ich pomenej nasli sme ich hned v zaciatkoch

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button