Ako liečiťDetiZdravie a krása

Ako sa zbaviť bradavíc bez pomoci lekára?

ako sa účinne zbaviť bradavícBradavice sú nepríjemné a nevzhľadné kožné výrastky, ktoré môžu vyrásť kdekoľvek a môžu mať aj celkom vážne zdravotné následky. Bradavice patria k tým najčastejším kožným problémom, ktorými trpia najviac deti. Podľa výskumov sa s nimi aspoň raz v živote stretol každý desiaty človek. Bradavice vraj samé do dvoch rokov zmiznú, ale po celú tú dobu ste infekčný, roznášate ich a nesmiete s nimi navštevovať napríklad bazén alebo kúpalisko. Bradavicami sa zvyčajne infikuje ten človek, ktorý má nejakým spôsobom oslabenú imunitu alebo aj trochu rozhodenú psychiku. Ako sa účinne zbaviť bradavíc?

Čo je potrebné na odstránenie bradavíc bez pomoci lekára:

  • Tampónyechinacea
  • Náplaste
  • Tea tree olej
  • Ananás
  • Echinacea
  • Ricínový olej
  • Cesnak
  • Banánový olej
  • Lastovičník väčší

Najprv imunita

Ak sa chcete zbaviť bradavíc skôr ako až za 2 roky, podporte si v prvom rade svoju imunitu. Upravte svoj jedálniček, doplňte do stravy vitamíny a tiež echinaceu.

Použite tampón

cesnak proti osamPodporte elimináciu bradavíc tea tree olejom alebo aloe vera, ktoré dajte na tampón, prilepte alebo priviažte na bradavicu a nechajte pôsobiť po dobu 6 – 12 hodín, potom ho vymeňte za čerstvý.

Robte tak, kým bradavice nezmiznú. Ale pozor, liečbu nevykonávajte dlhšie ako 7 dní.

Plátok cesnaku

Babské rady odporúčajú, aby ste na bradavicu na 5 minút priložili silnejší plátok cesnaku. Počítajte však s tým, že vás to bude pekelne páliť, ale do dvoch dní, by ste sa mali zbaviť bradavíc.

Na bradavice je účinný aj ananás

Keď nemáte náturu na cesnak, tak môžete skúsiť ananás. Čerstvý ananás je totiž známy ako jeden z najúčinnejších prostriedkov na bradavice. Bradavice po dobu piatich dní potierajte šťavou z ananásu.

Aby to malo efekt, nechajte šťavu pôsobiť po dobu 4 – 5 hodín. Potom pokožku umyte. Počas niekoľkých dní by mala zmiznúť, ak nie, tak po týždni celý proces zopakujte.

Lastovičník väčší

Bradavíc sa zbavíte aj pomocou lastovičníka. Potierajte bradavicu šťavou z rastliny, a to niekoľkokrát denne po dobu minimálne jedného týždňa.

Vždy nechajte šťavu na bradavici zaschnúť. Postihnuté miesto začne postupne hnednúť a nakoniec vám vypadne celá bradavica aj s korienkami.

Skúste ricínový olej je to skvelý prostriedok ako sa zbaviť bradavíc

Ricínový olej je skvelým liečivým prostriedkom a má úžasné účinky na vlasy aj pleť. Bradavice sa ricínovým olejom zbavíte tak, že si ho nakvapkáte na prst a ten potom votrite do kože bradavice a jeho okolia.

Robte tak aspoň 2x denne a do tej doby kým nezmizne (zvyčajne do jedného týždňa).

Návšteva lekárne

odstrániť bradaviceNa bradavicu môžete použiť aj bežne dostupné prostriedky z lekárne, ktoré sú zvyčajne založené na kyseline mravčej alebo salicylovej.

Touto kyselinou bradavicu potierajte dvakrát denne po dobu jedného týždňa.

V tomto priebehu dôjde k postupnému odumretiu bradavice, ktorá potom nakoniec sama odpadne.

Univerzálna zubná pasta

To, že zubná pasta vie úžasne vyčistiť striebro a je účinná na opar iste viete, ale viete, že sa s jej pomocou môžete zbaviť bradavíc? Bradavicu zubnou pastou potierajte pravidelne aspoň 2 x denne minimálne po dobu jedného týždňa.

Varovanie

Ak na bradavice nezabrala alternatívna liečba, je nutné, aby ste navštívili lekára. Nejde len o to, aby ste si vybrali z viacerých možností, ako sa bradavice zbaviť (na výber máte odstránenie bradavice chirurgicky, laserom alebo zmrazeným dusíkom), ale tiež aby ste vylúčili vážnejší problém.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button