Ako liečiťZdravie a krása

Ako lieči hliva ustricová? Na posilnenie imunity aj bežné choroby

ako lieči hliva ustricováK liečbe rôznych menej závažných ochorení ale aj ako preventívny doplnok stravy bežne slúži celé množstvo rozličných rastlín. Jednou zo stále obľúbenejších je hliva ustricová. Ako lieči hliva ustricová? Slúži na posilnenie imunity a aj na bežné choroby.

V článku sa dozviete:

  • Čo je hliva ustricová
  • Prečo využívať hlivu ustricovú
  • Účinky hlivy
  • Ako využiť hlivu ustricovú v praxi

Čo je to hliva ustricová?

špongiovitá huba hlivaHlivu ustricovú pozná každá z vás ako špongiu, ktorá vyrastá na kmeňoch stromov, predovšetkým tých listnatých.

Dnes už sa ale bežne pestuje aj umelo v domácich podmienkach a tiež priemyselne, lebo sú už dobre známe jej pozitívne účinky na ľudský organizmus.

Jedná sa o drevokaznú špongiu s typickým klobúčikom v tvare bochníka. Klobúčiky rastú na hube trsovito.

Prečo využívať hlivu ustricovú?

Hliva obsahuje mnoho významných látok. Predovšetkým sa jedná o glukány, ďalej potom bielkoviny, mastné kyseliny, vitamíny B, C a K, draslík, železo a fosfor. Všetky tieto látky sú pre ľudský organizmus nevyhnutné.

Účinky hlivy ustricovej

Hliva ustricová, respektíve látky v nej obsiahnuté, pôsobia preventívne proti rakovine, infarktu, mozgovej príhode aj ďalším ochoreniam.

Hliva pôsobí podporne pri týchto chorobách:

  • Astmasušená hliva ustricová a jej využitie
  • Oslabená imunita
  • Choroby dýchacích ciest
  • Vysoká hladina cholesterolu
  • Choroby tepien
  • Vysoká hladina cukru v krvi

Je samozrejme nutné si uvedomiť, že jej užívanie je iba podporné, samo o sebe nemôže vyliečiť žiadnu chorobu, obzvlášť tie závažnejšie. Nikdy preto pri príznakoch uvedených chorôb nezabudnite navštíviť lekára.

Ako využiť hlivu ustricovú v praxi?

Hliva ustricová sa užíva v surovom a aj v usušenom stave. V prípade, že máte čerstvú špongiu, môžete ju využiť na prípravu polievok, omáčok či ako zaujímavú prílohu. Použite jej klobúčiky. Výborné sú z nich aj hubové rezne.

Vo chvíli, keď nemáte čerstvé huby, môžete si kúpiť drvenú sušenú hlivu v obchodoch. Tá sa dá tiež využiť do polievok a omáčok. Navyše sa z nej dá urobiť aj čaj. Na jeho prípravu použite asi 5 gramov drvenej hlivy, ktorú zalejte horúcou vodou a nechajte chvíľku vylúhovať.

Výťažky z hlivy ustricovej možno nájsť aj v mnohých moderných prípravkoch a doplnkoch stravy. Stačí sa v obchode pozrieť na obal na ich zloženie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button