Zdravie a krása

8 tipov ako predísť jarnej únave

jarná únavaKaždý rok prichádza s koncom zimy aj jarná únava. Niekto sa s ňou vôbec nestretne a iný sa cíti bez nálady, vyčerpaný a stále unavený. Naše telo je po celej zime unavené, rezervy z minulého leta sú vyčerpané. Nedostatok denného svetla a málo slniečka sa podpísal aj na našej psychike. Ako predísť jarnej únave, dá sa to vôbec?

Čo platí na jarnú únavu?

Prinášam vám niekoľko tipov, ktoré pomôžu jarnej únave predísť alebo aspoň zmierniť jej príznaky. Je potrebné sa nimi riadiť ešte pred príchodom jari.

1. Základným faktorom ako predísť jarnej únave je zmena jedálnička

Odľahčite svoj jedálniček od ťažkých zimných jedál. V obchodoch sa ponúka množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, tak si doprajte šalát a doplňte vitamíny.

Obmedzte kávu a alkohol, ktoré vám neprospievajú ani po zvyšok roka. Aspoň dvakrát týždenne zaraďte do svojho jedálnička ryby – obsahujú vitamín D, ktorý nemôžete čerpať zo slniečka.

2. Pohyb

Vydajte sa na lyže alebo si zakorčuľovať. Choďte do fitka, na spinning alebo do bazéna. Pohyb vám urobí dobre aj po psychickej stránke. A ak nechcete športovať, vydajte sa na prechádzku alebo vyčíňať s deťmi do snehu, pretože pobyt na čerstvom vzduchu vám určite prospeje.

3. Otužovanie

Ak nechcete chodiť priamo do sauny, je dobré sa otužovať aspoň doma. Chodievajte na pravidelné prechádzky aj v zime, sprchujte sa studenou vodou, nemajte doma prekúrené – na spanie vám bude v spálni stačiť 18 ° C.

4. Potrebujete viac vitamínov

Jedzte veľa ovocia, zeleniny a potravín bohatých na vitamíny – doplňte predovšetkým vitamín C. Nebojte sa siahnuť po vitamínových prípravkoch, ktoré obsahujú optimálne denné dávky dôležitých vitamínov a minerálov.

5. Dostatok spánku

Doprajte si aspoň 8 hodín spánku denne. V spánku vaše telo regeneruje a naberá silu na ďalší deň, aby mohlo v poriadku fungovať.

6. Vystavte sa slniečku

ako predísť jarnej únaveHneď, ako vykukne slniečko, nastavte mu svoju tvár. Nielen že vám zlepší náladu, ale človek získava z ultrafialového žiarenia dôležitý vitamín D.

7. Vyhnite sa stresu a nefajčite

Aj keď je to ťažké, snažte sa eliminovať stres, ktorý vás vyčerpáva.

8. Buďte pozitívni

Myslite pozitívne, tešte sa na krásne počasie, veď zima netrvá večne. Radujte sa z maličkostí a nebojte sa, čoskoro príde jar a to už je len krôčik k letu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button