Zdravie a krása

Zvažujete microblading obočia? Týchto 6 vecí vám pomôže rozhodnúť sa

Microbladding obočiaAk túžite po dokonalom obočí, no zároveň vás nebaví jeho každodenná úprava, microblading určite stojí za zváženie. Populárny semi-permanentý make-up je postavený na čiarkovanej metóde. Tá imituje skutočné chĺpky a zaistí tak maximálne prirodzený výzor.

Už ste o tejto technike počuli, no neviete si úplne predstaviť, čo čakať? Máte mnoho otázok a zrejme aj nejaké pochybnosti? Potom ste na správnom mieste. V nasledujúcich riadkoch vám ozrejmíme 6 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť pred návštevou salónu.

1. Nejde o klasické tetovanie a nevydrží navždy

O microbladingu sa často hovorí ako o modernej technike tetovania obočia. Nie je tomu však úplne tak. V oboch prípadoch sa pod kožu nanáša pigment za pomoci ihiel, rozdiel je ale v hĺbke, do ktorej prístroj preniká.

Pri klasickom tetovaní sa pigment nanáša do spodnejšej vrstvy kože, kde zostáva po celý život. Microblading sa vykonáva malým strojčekom, ktorý pripomína skôr pero než pištoľ. Pohyb ihiel je jemnejší, a pokiaľ je procedúra vykonaná správne, prenikajú len do vrchnej časti pokožky, z ktorej sa pigment po určitom čase prirodzene vytratí a vybledne. Toto obdobie predstavuje väčšinou 12 až 18 mesiacov.

2. Najdôležitejší je výber kvalitného salónu

Hygiena, kvalitné a certifikované prístroje a profesionálny personál je absolútna nevyhnutnosť. To všetko je samozrejmosťou v salóne AristorA v Bratislave, ktorý sa pýši desiatkami spokojných zákazníčok.

Nečakajte lacnú záležitosť. Treba si však uvedomiť, že cena v tomto prípade odráža kvalitu. Nenechajte sa nalákať na výhodne akcie v rôznych novovzniknutých salónoch.

Tvár je jedným z najcitlivejších miest na našom tele a obočie dotvára náš celkový zjav. Šetriť sa teda rozhodne neoplatí.

3. Sú potrebné dve sedenia

Po vstupnej konzultácii a príchode na objednaný termín sa vás ujme kozmetička. Podrobne s vami prejde vašu predstavu, zmeria tvár, kontúry, a odporučí ten správny tvar aj farbu obočia. Nasleduje procedúra a ošetrenie.

Každá pokožka je iná a jedinečná, a rovnako tak aj samotný proces hojenia. Farba sa môže v niektorých miestach uchytiť slabšie. Prípadné nezrovnalosti sa opravia pri korekcii na druhom sedení.

Doladia sa detaily a celkový zjav sa vyšperkuje do dokonalosti. Dobrý salón spoznáte aj podľa toho, že korekcia je už zahrnutá v celkovej cene a nedoplácate za ňu.

4. Niektoré bolí, iné nie

Každá z nás má prah bolesti niekde inde. Nemajte však obavy. Tie, ktoré microblading absolvovali, svoje pocity prirovnávajú skôr k škrabkaniu po tvári či trhaniu obočia pinzetou.

Významnú rolu hrá aj prístup a skúsenosti kozmetičky. Kozmetička Monika zo salónu Aristora je špičkou v obore. Má za sebou vzdelanie v PhibrowsAcademy, najlepšej akadémii na svete.

Počas tetovania nanáša na obočie klientky lokálne anestetikum v podobe krému.

5. Starostlivosť po procedúre

Po procedúre môže byť okolie pokožky jemne červené či opuchnuté, ide však o bežnú vec. Je potrebné sa vyhýbať cvičeniu, opaľovaniu, ponáraniu tváre pod vodu či aplikovaniu kozmetických prípravkov priamo do zóny hojenia.

Pokožku je najlepšie umývať vlažnou vodou a okolie obočia čistiť vatovým tampónom alebo bavlnenou handričkou 2-3-krát do dňa.

Po očistení sa na obočie nanáša hojivý krém. Mnohé zo salónov predávajú vlastné prípravky. V salóne Aristora však nezaplatíte navyše nič. Balíček kozmetiky na domácu starostlivosť a konzultáciu dostanete zdarma.

6. Nie je pre každého

Microbladingu obočia by sa mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy. Zvážiť by ho mali aj ľudia s extrémne citlivou pokožkou či kožnými alegriami.

Ak si nie ste istá, ako vaše telo na procedúru zareaguje, poraďte sa v salóne alebo u dermatológa.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button