AkoaPreco.com > Práca a vzdelanie > Ako sa efektívne učiť?

Ako sa efektívne učiť?

Ako sa naučiť efektívneStrávili ste hodiny v učebniciach a cítili ste, že ste práve začali? Čítali ste si poznámky niekoľko dní a zdá sa, že ste o tom ešte nikdy nepočuli? Nemôžeš sa sústrediť na správne učenie? Je načase urobiť s tým niečo! Ako sa efektívne učiť sa dočítate v tomto článku.


Čo je na správne učenie sa potrebné:

  • chuť sa efektívne učiť

Štart v škole

Možno to znie ako klišé, ale pozornosť v škole sa naozaj vyplatí. Zastavte hranie hier v mobile a čítať si časopisy pod lavicou a venujte viac pozornosti lektorovi. Nespornou výhodou je, že ak niečo nie je pre vás jasné, môžete sa opýtať a vedieť, že učiteľ vám hneď odpovie a vysvetlí vám to.

Nájdite si správne miesto

ako sa efektívne učiť

Kde sa chcete učiť, hrá dôležitú úlohu. Ak vás váš dom neustále rozptyľuje, skúste pokojnejšie miesto.

K dispozícii sú aj čitáreň alebo knižnice, kde máte prístup aj k študijným materiálom. V teplých dňoch sa môžete učiť v prírode.


Robte si prestávky

Zostať dlhodobo zameraný na učivo je namáhavé a rýchlo vás to unaví. Preto je lepšie sa učiť v kratších blokoch, možno 45 minút a potom 10 minút na odpočinok.

Jedlo

S prázdnym žalúdkom sa študent nenaučí príliš veľa, takže je lepšie trochu sa najesť pred začiatkom. Ale na druhej strane by ste sa nemali prejedať. Trávenie človeka môže byť tiež únavné.

Čítanie

Odporúča sa minimálne tri krát prečítať danú látku ak sa chcete efektívne učiť. Po prvýkrát si prečítajte text len ​​stručne, druhýkrát dôkladne a zvýraznite si dôležité pasáže.

ušte sa efektívne do školyPri treťom čítaní a nasledujúcich čítaniach sa zamerajte najmä na dôležité vybrané pasáže.

Stiahnuté poznámky sú v poriadku, ale sú vhodné len na opakovanie v neskorších štádiách učenia. Výňatky sú často váhavé a niekedy môže byť ťažké pochopiť celkový kontext. Je to oveľa jednoduchšie, ak sa učíme z kníh, kde sú celé vety.

Zapamätanie si

Každý z nás má proces zapamätania ovplyvnený rôznymi faktormi.  Niekomu pomáha naučiť sa písaním a podtrhávaním, ďalšiemu učenie sa nahlas. Zistite, čo vám pomáha a držte sa toho.

Preskúšanie

Určite nie je zlý nápad mať niekoho na preskúšanie látky. Zistíte, aké sú vaše slabosti a súčasne precvičíte ústny prejav.

Nerozptyľujte sa

Budete mať možnosť podať lepší výkon, ak sa nebudete zbytočne báť. Nie je potrebné zbytočne stresovať, pokúste sa ukľudniť a ísť na skúšku. Nielen, že vyzeráte lepšie, ale vaša výkonnosť bude omnoho vyššia.

Varovanie


Ak sa chcete efektívne učiť, tak nejedzte rôzne tabletky a doplnky. Nadmerné používanie môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.


Mohlo by vás zaujímať

ako si pekne zariadiť firemné priestory

Ako si zariadiť firemné priestory, aby ste sa v nich cítili príjemne?

Každý podnikateľ si veľmi dobre uvedomuje, že na produktivitu zamestnancov a zisk majú výrazný vplyv …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.