Ako liečiťZdravie a krása

Ako predísť paradentóze?

predísť paradentózeViete ako predísť paradentóze? Čo to paradentóza vôbec je? Je to komplex vzájomne tesne prepojených tkanív obklopujúcich zub. Patrí sem ďasno, čeľustná kosť tvoriaca lôžko zubu, väzivo a vonkajšie tkanivo, čiže tiež zubný cement pokrývajúci koreň. Ako predísť vzniku paradentózy sa dočítate z nasledujúceho článku.

Pravda o tom ako predísť paradentóze

Rôzne reklamy nám ponúkajú tie najlepšie a najkvalitnejšie kefky na zuby. Tvrdenie o správnom zostrihu štetín a tvaroch rukoväte sú väčšinou nezmysly. Správny kefka má mať hlavicu umožňujúcu pohodlný prístup k zubu zo všetkých strán. Naopak dôležitá je tvrdosť štetín, pretože väčšina ľudí má ďasná citlivé a tvrdá kefka ich zbytočne dráždi.

ako predísť paradentózeRovnako je to s reklamou na správnu zubnú pastu. Je pravdou, že niektoré odporúčané pasty s bylinnými výťažkami alebo s éterickými olejmi môžu problém citlivých ďasien zmierniť.

Avšak najsprávnejšia zubná pasta je tá, ktorú si aspoň dvakrát za deň nanesiete na zubnú kefku a pomaly a dlho si čistíte zuby správnym spôsobom, t. j. krúživými pohybmi. Nesmiete zabúdať aj na zadné zuby.

Čo je dôležité ak chcete predísť paradentóze

Veľmi dôležité je čistenie medzi-zubných priestorov pomocou dentálnych nití alebo špeciálnych medzi-zubných kefiek. Čisteniu zubov je potrebné venovať náležitú pozornosť a čas. Správna doba by mala byť najmenej dve až päť minút ráno a večer, ideálne po každom jedle.

predídenie paradentózyMedzi ľuďmi je veľmi rozšírená povera, že hlavnou príčinou zápalov ďasien je nedostatok vitamínu C. Jeho význam je ale zanedbateľný oproti správne vykonávanej ústnej hygiene.

Osvedčenou prevenciou proti paradentóze sú preventívne prehliadky u zubného lekára dvakrát ročne spojené s ošetrením ďasien a s odstránením zubného kameňa. Prečítajte si aj článok ako si správne čistiť zuby a predchádzať tak paradentóze.

Užitočné prostriedky proti paradentóze

Vhodným doplnkom ústnej hygieny sú ústne vody, ktoré však samy osebe váš chrup nevyčistia.

Treba však dávať pozor na zloženie niektorých ústnych vôd, pretože niektoré z nich majú obmedzenia pri užívaní pre vedľajšie účinky, ktoré môžu sfarbovať zuby alebo aj dráždiť sliznicu ústnej dutiny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button