Zdravie a krása

Naučte sa mať oči v bezpečí po celý rok

Každý dobre vie, že zdravie má len jedno, a preto je nevyhnutné sa oň aj patrične starať. Nemali by ste sa spoliehať na to, že práve vám sa nikdy nič nestane a budete zdraví navždy. Dbajte na prevenciu nielen zvnútra, ale aj zvonka. To platí aj na vaše oči, vďaka ktorým vidíte krásy tohto sveta. Dávate si na ne dostatočný pozor?

Ako mať oči v bezpečí počas celého roku
Zdroj: PH888 / Shutterstock.com

V lete aj v zime

S príchodom jari a vychádzajúcim ostrým slnkom si dávame väčší pozor na svoje oči a to vedome, pretože sa chceme pred silným žiarením chrániť. Avšak, nemali by sme na ne zabúdať ani v zime, a to ani počas zamračených dní. Vaše oči si zaslúžia poriadnu ochranu najmä vo forme kvalitných slnečných okuliarov, ktoré s vami prežijú niekoľko sezón.

Okuliare chránia pred nebezpečným UV žiarením a zároveň ochraňujú vašu pokožku od vzniku vrások. Pri silnom slnku a svetle bez okuliarov podvedome žmúrime očami, nosom i čelom a nadbiehame tak vzniku vrások. So slnečnými okuliarmi Gucci tak budete nielen štýlová, ale aj esteticky ochránite svoju pleť.

Správna veľkosť okuliarov

Nepodceňujte výber slnečných okuliarov a dajte si záležať na tom, aby vám skvele sadli. Vždy si všímajte tri základné číselné údaje – dĺžka bočnice, šírka nosníka a šírka šošovky, prípadne aj jej výška.

Tieto údaje sú zväčša vyobrazené na vnútornej časti bočnice a správnu veľkosť pre vás môžete zistiť tak, že si jednoducho zmeriate tieto veľkosti na okuliaroch, ktoré už doma máte a podľa toho si vyberiete nové slnečné okuliare, čo sadnú vizuálne a budú aj príjemné pri nosení a praktické.

Pri slnečných okuliaroch si ešte môžete všímať vlastnosť polarizácie. To znamená, že napríklad pri pohľade do vody sa vám nebude hladina lesknúť a vy tak budete mať pri pobyte pri mori či bazéne jasný pohľad bez oslepenia. Polarizačné okuliare majú vrstvu ochrannej chemikálie, čím pohltia nepríjemnú žiaru.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button