Záhrada

Ako na záhrade odplašiť myši?

ako sa zbaviť myší na záhradePocit bezmocnosti, akonáhle prídete k záhradke a zbadáte tú skazu, ktorú spôsobujú hraboše, pozná asi každý záhradkár. Veselo podhrabuje rastliny, ktoré ste s takou starostlivosťou pestovali. A pritom rastlina, ktorá nemá kvôli hrabošom korene v pôde, väčšinou zahynie. Čo teda robiť, aby ste ochránili vašu záhradu, ako odplašiť myši? Existuje niečo ako strašiak na myši, ktorý si môžete veľmi jednoducho vyrobiť a tak odplašiť myši. Síce to nie je na záhradke žiadna ozdoba, ale myši sa ho skutočne boja.

Ak chcete odplašiť myši na záhrade tak zožeňte si pet fľaše

ako odplašiť myšiStrašiak vyrobíte jednoducho z prázdnej pet fľaše (najvhodnejšie sú 1,5 litrové). Ich množstvo závisí na veľkosti vašich záhonov aj veľkosti vašej záhradky celkovo.

Na primerane veľký záhon je vhodné umiestniť minimálne troch strašiakov.

Zožeňte si drôty

Drôty by mali byť minimálne 60 cm dlhé a primerane silné, aby uniesli pet fľašu. Drôtov je nutné zohnať rovnaké množstvo ako pet fliaš.

Vyrobte si vlastného strašiaka na záhradu

Drôt zasaďte asi 15 – 20 cm do zeme a naň nasaďte pet fľašu. Akonáhle zavanie aj najmenší vetrík, pet fľaša sa rozklepe a odplašiť myši nebude problém.

Tým nielen spôsobí hluk (akési ťukanie), ale pohybujúci sa drôt rozvibruje čiastočne aj pôdu okolo strašiaka. Myši sa potom budú báť do takého miesta ísť a vaae záhradka zostane nepoškodená.

Tipy ako sa zbaviť myší na záhrade

Možno vytvoriť aj variant takého strašiaka, ktorý bude ale pre zmenu plašiť vtáky. Vtáky ohrozujú vašu záhradku tým, že môžu vyzobávat semená, ktoré sa ešte nestačila ujať.

hlodavce na záhrade - ako odplašiť myšiPet fľaše určené pre strašenie vtákov je potrebné upraviť. V hornej časti pet fľaše vyrežte pozdĺžne vedľa seba akési tri okienka.

Nevyrežte ich ale úplne, nechajte jednu ich zvislú časť spojenú s pet fliašou a ohnite túto časť tak, aby odstávala do priestoru. Pet fľaša bude s troma takto upravenými „okienkami“ vyzerať ako taký podivný veterník. Bude ale aj tak fungovať.

Akonáhle nasadíte pet fľašu na drôt a zafúka vietor, pet fľaša sa roztočí. Vtáky sa budú báť do takého miesta priletieť, pretože budú mať pocit, že sa na tej záhradke „niečo hýbe“.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button