Záhrada

Ako pestovať drchničku roľnú?

návod ako pestovať drchničku roľnúDrchnička roľná patrí k veľmi obľúbeným balkónovým kvetinám, ktoré milujú tieň a polotieň. Typické pre túto kvetinu je, že sa na noc a pri zamračenom počasí jej kvety zatvárajú. Pestovanie drchničky nie je vôbec zložité, a preto si ju vypestovať na balkóne môžete ľahko aj vy.

Odporúčania ako pestovať drchničku roľnú

Sadenie

drchnička roľnáSemená drchničky vysejte na parenisko v marci.  3-4 semená drchničky roľnej vložte do jamky a zahrňte kompostom. Drchničku ponechajte rásť na parenisku pri stabilnej teplote pohybujúcej sa okolo 20°C  až do mája.

Sadenice na konečné stanovište preneste v polovici mája (po troch zamrznutých, t.j. Pankrác, Servác, Bonifác).

Mladé sadenice presaďte do pôdy zmiešané s pieskom, kde najprv vytvoríte drenáž. Zemina musí byť bohatá na živiny.

Rastlinu saďte buď do kvetináčov, na záhon alebo do závesných nádob. Pestuje sa ako jednoročná.

Starostlivosť o drchničku

Zasadenú drchničku potom umiestnite na stanovište chránené pred vetrom a dlhodobým dažďom. Stanovište musí byť svetlé, avšak zároveň bez priameho svetla (potrebuje rozptýlené svetlo).

Keďže má drchnička tendenciu rásť riedko, je dobré, keď vykonáte tzv. spätný rez (orezanie výhonkov), ktorý podporí rozkošatenie a zhustnutie.

Je to celkom nenáročná a pôvabná rastlinka

Rastlinu zalievajte len mierne, avšak dávajte pozor, pretože nikdy nesmie dôjsť k vyschnutiu substrátu.

Prvýkrát ju hnojte až za 6 týždňov od výsadby, a ďalej potom raz za 14 dní bežným tekutým hnojivom. Drchničku rozmnožujte semenami na začiatku jari.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button