Zdravie a krásaAko liečiť

Ako odstrániť nepríjemný zápach z úst?

návod ako odstrániť nepríjemný zápach z ústNepríjemný zápach z úst je veľmi citlivá téma, obzvlášť pre tých, ktorých sa tento problém priamo týka. Nasledujúce riadky vám poskytnú základné informácie, ako nepríjemný zápach z úst odstrániť.

Nepríjemný zápach z úst a jeho príčiny

Nadmerný povlak, ktorý sa tvorí na povrchu jazyka, môže byť jednou z príčin tvorby zápachu. Práve baktérie, ktoré povlak tvoria, spôsobujú onen zápach z úst.

Ďalšou príčinou sú anaeróbne baktérie, ktoré sa hromadia v dutine ústnej a môžu byť častou príčinou zápachu.

čistenie jazykaĎalším dôvodom môže byť ochorenie iných telesných častí, ako sú uši, nos alebo hrdlo, ďalej ochorenie dýchacieho traktu alebo cukrovka.

Viac pravdepodobnou príčinou je ochorenie pažeráka. Konkrétne sa jedná o výchlípky pažeráka, kde sa hromadia zvyšky potravy, ktoré hnijú a spôsobujú zápach v ústnej dutine.

V tomto prípade neváhajte a navštívte svojho lekára so žiadosťou o endoskopické vyšetrenie pažeráka a žalúdka.

Ako nepríjemný zápach z úst odstrániť čo najľahšie?

nepríjemný zápach z ústZákladom je dodržiavanie správnych postupov ústnej hygieny.

Medzi ne patrí predovšetkým použitie dentálnej nite, medzizubnej kefky pre kompletné vyčistenie medzizubných priestorov a škrabky na čistenie jazyka, pomocou ktorej mechanicky odstránite povlak z povrchu jazyka.

Ďalším pomocníkom pre ústnu hygienu a prevenciu proti zápachu z úst je ústna voda, ktorá pomáha odstrániť baktérie z celej ústnej dutiny, nie len z niektorých častí. Prečítajte si aj článok ako si čistiť zuby.

Návšteva zubára

Ak nepomáha dodržiavanie správnych postupov zubnej hygieny, obráťte sa na svojho zubára. Ten by vám mal poskytnúť odbornú starostlivosť, ktorá povedie k odstráneniu zápachu z úst.

Dentálna hygienička

Odporúčame, aby ste spolupracovali s dentálnym hygienistom. Nejedná sa o klasického zubára. Dentálna hygienička je špecialista, ktorý vám s odbornou starostlivosťou vyčistí nielen zuby, ale celú ústnu dutinu.

Celá procedúra odborného čistenia ústnej dutiny trvá v rozmedzí 40 – 70 minút. Návštevu dentálnej hygieničky odporúčame aspoň dvakrát ročne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button