Zvieratá

Ako naučiť andulku hovoriť?

návod ako naučiť andulku hovoriť

Máte doma andulku a chcete ju naučiť hovoriť svoje meno alebo zdraviť, ale neviete ako na to? Pre najlepší možný výsledok je vhodné dbať najmä na zabezpečenie známeho, pokojného prostredia a pravidelnosť výučby.

Ak máte pocit, že je vaša andulka nadaná na rozprávanie, keď napríklad sama začala napodobňovať nejaký zvuk zo svojho okolia, skúste ju v jej snahe podporiť a začnite s jej cielenou výučbou.

Kedy a kde výučbu vykonávať ak chcete naučiť andulku hovoriť

postup ako naučiť andulku rozprávať

Ideálne je začať čo najskôr, teda najlepšie ihneď po jej osamostatnení a oddelení od rodičov, pretože vtedy má andulka najlepší predpoklad pre učenie rozprávania.

Odporúča sa vykonávať výučbu doma, teda na mieste, ktoré je vtáčikovi dôverne známe. Vtedy môže byť andulka dokonale uvoľnená a môže svoju pozornosť sústrediť práve len na učenie.

Veľmi vhodné je tiež to, aby bolo na tomto mieste absolútne ticho, tzn. aj bez zvukovej kulisy v pozadí.

Jednoducho nie je vhodný akýkoľvek rušivý element, ktorý by odvádzal andulkinu pozornosť od učenia.

Ako často sa venovať andulke

Lekciu musíte vykonávať každý deň (niektorí chovatelia uvádzajú aj štyrikrát denne) a jedna lekcia by mala trvať len niekoľko minút, maximálne desať minút, pretože dlhšiu dobu spravidla neudržíte andulkinu pozornosť.

Priebeh lekcie

prečo andulka nechce rozprávať

Začnite tým, že si vtáčika pomaly vyberiete z klietky a upútate jeho pozornosť. Vhodné je mať ho blízko svojej tváre, aby bol blízko vaším perám, ktoré zaručene jeho pozornosť upútajú.

Následne je veľmi dôležité držať sa hesla „opakovanie je matka múdrosti“ a vami vybrané slovo, ktoré môže byť pre začiatok učenia meno andulky, začnete pomaly a zrozumiteľne opakovať. Pokiaľ je možné dbajte na to, aby ste slovo hovorili stále rovnakým tónom hlasu. Môžete využiť aj novodobé technológie, ako je napr. mobilný telefón či MP3.

Ak chcete naučiť andulku hovoriť musíte vytrvať

Ak budete mať v priebehu času pocit, že z andulkinho zobáčiku znejú nejaké náznaky rozprávania, neprestávajte s výučbou, ale naopak začnite slovo znova opakovať.

A nezabudnite! Ak chcete, aby vaša andulka hovorila, musíte byť veľmi dôslední, trpezliví a vytrvalí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button