Internet

Návod, ako zistiť rýchlosť internetu

ako zistiť rýchlosť internetuKaždý, kto pracuje s internetom, niekedy zažil chvíle, že musí čakať, kým sa mu načíta požadovaná stránka alebo sa spustené video stále zasekáva. V takých chvíľach začnete pochybovať o rýchlosti internetu. Poďte sa pozrieť, ako zistiť rýchlosť vášho pripojenia. Návod, ako zistiť rýchlosť internetu.

Rýchlosť internetu

Poskytovatelia internetu ponúkajú rôzne balíčky rýchlosti pripojenia a je len na vás, čo ste ochotní zaplatiť. Uvádzaná rýchlosť býva maximálna možná rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť.

Ak sa chcete presvedčiť, že dostávate to, čo ste si zaplatili, môžete si aj vy sami zmerať rýchlosť vášho pripojenia k internetu.

Než sa dostaneme k tomu, ako rýchlosť zmerať, je potrebné sa zmieniť o pojmoch download, upload a ping.

Rýchlosť sťahovania – download

rýchlosť sťahovaniaRýchlosť sťahovania (download) udáva, ako dlho budete sťahovať dáta z internetu – načítať webovú stránku, sťahovať súbor, či pobeží plynulo video spustené na internete, atď.

Rýchlosť odosielania – upload

Rýchlosť odosielania (upload) udáva, ako rýchlo odošlete dáta smerom od vás. Ide napr. o rýchlosť odosielania emailov s prílohou, rýchlosť nahrávania fotiek alebo videa na internet, atď.

Odozva – ping

Odozva (ping) je dôležitá predovšetkým pre hranie online hier. Udáva počet milisekúnd potrebných na spojenie so serverom na internete a späť. Čím je počet milisekúnd nižší, tým lepšie.

Meranie rýchlosti internetu

upload speedA ako teda rýchlosť zmerať? Na internete nájdete veľa stránok, na ktorých môžete rýchlosť internetu otestovať.

Stačí zadať do vyhľadávača „meranie rýchlosti pripojenia k internetu“ a vybrať si stránku, ktorú použijete.

Spustite meranie a počkajte, než sa vám na stránke zobrazia výsledky.

Aby bolo meranie rýchlosti internetu presné

Pre presnejšie meranie nepozorujte počas testu merania žiadne videá, ani internetové stránky, vypnite sťahovanie a snažte sa nezaťažovať prehliadač ani počítač. Vhodné je tiež meranie niekoľkokrát zopakovať a použiť viac rôznych stránok na meranie rýchlosti internetu.

Ak nie ste s rýchlosťou vášho internetu spokojní, máte niekoľko spôsobov, ako internet zrýchliť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button