Internet

Ako založiť firemný profil na Facebooku?

firemný profil na facebookuFirmy, ktoré sa chcú udržať na trhu, musia ísť s dobou. Jednou z možností, ako svoju firmu zviditeľniť, je profil na Facebooku. Ten používa väčšina mladých ľudí, študentov, ale aj ľudí v produktívnom veku. Využite preto Facebook aj pre vaše podnikanie, rozhodne nebudete ľutovať! Ale ako na to? Ako založiť firemný profil na Facebooku?

Ľahšie to už nejde!

Vytvorenie firemného profilu a prihlásenie je naozaj jednoduché a zvládne ho aj ten, kto si s počítačom veľmi ,,nerozumie“. Osobný profil na Facebooku pre podnikanie používať nemôžete, je nutné založiť si firemnú Facebook Page.

Na stránke www.facebook.com/page si najprv zvolíte typ stránky. Vyberte správny typ podľa vášho zamerania. Stránka nemusí niesť názov vašej firmy, vhodnejšie môže byť vytvorenie stránky k vášmu produktu.

Vyplňte požadované údaje a kliknutím na Začnite odsúhlasíte podmienky pre používanie Facebook stránok.

Názov stránky na Facebooku je kľúčový!

Príliš všeobecné názvy sú zakázané a navyše nezaujímavé (napr .: kočíky, bylinky). Vaša stratégia by sa mala líšiť a zaujať!

Vynechajte radšej prívesky a.s, s.r.o. a tak ďalej. Názov by mal byť jednoduchý, pritom zaujímavý, nemal by obsahovať mnoho veľkých písmen, symbolov a znamienok. Dobre všetko rozmyslite, názov nie je možné zmeniť! Prečítajte si aj článok ako nainštalovať Facebook.

Vhodný profilový obrázok na Facebooku

Na firemnom profile by obrázok alebo fotka nemala rozhodne chýbať. Zobrazí sa v záhlaví vášho profilu a navyše aj ako štvorcová zmenšenina u každej správy, ktorú napíšete.

Nemusíte vkladať logo vašej spoločnosti, len vyberte takú fotku, aby aj v miniatúre bolo poznať, čo na obrázku je.

Vypilujte stránky k vašej spokojnosti!

ako založiť firemný profil na facebookuA teraz už len ostáva, pohrať sa s vaším profilom tak, aby vyzeral dobre a bol často navštevovaný. Ako to dosiahnuť?

Predovšetkým vložte maximum údajov o vašej firme. Cez tlačidlo Upraviť stránku sa dostanete na Základné informácie. Tým, že vyplníte všetky dostupné informácie, zvýšite šance na zobrazenie vo vyhľadávačoch.

Nebojte sa použiť bohatý opis plný kľúčových slov – zaistíte si tým dobrú návštevnosť.

Teraz už len zostáva vytvoriť peknú URL adresu – užívateľské meno. Raz nastavenú adresu už nie je možné zmeniť ani preniesť na inú stránku. Myslite tiež na to, že nesmiete porušiť práva iných k ochranným známkam. Ak adresu získate za účelom jeho predaja, bude vám odobraná a to aj v prípade iného neoprávneného použitia.

Ako zabezpečiť, aby sa o profile na facebooku vedelo?

  • Adresu vašej Facebook stránky použite všade tam, kde je to možné. Natlačte na vizitky, propagačné materiály, používajte v emaili a nezabudnite ani na pracovný web.
  • Pozvite svojich priateľov, kolegov, aby sa stali fanúšikmi stránky. Až keď bude váš profil zabehnutý a bude mať nejakú históriu, dajte vedieť svojim obchodným partnerom.
  • Vložte do stránok isté úsilie. Stránky navštevujte denne, aby ste boli v obraze. Komunikujte s fanúšikmi, môžete ponúkať výhodné ponuky, vyhlasovať súťaže, pridávať fotky.. je to len na vás, ako bude váš firemný profil na facebooku vyzerať!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button