Internet

Ako sa prihlásiť na facebook?

ako sa prihlásiť na facebookSociálne siete sú vo svete veľmi obľúbené. Obzvlášť mladými ľuďmi je facebook hojne využívaný, ale profil tu má veľké množstvo ľudí v produktívnom veku a nájdete tam aj seniorov. Zakladajú si tu profily firmy, múzeá, hrady a ďalšie inštitúcie, ktoré chcú byť „na očiach“ a zaistiť tak firemnú propagáciu. Túžite tiež po svojom účte a neviete ako na to? Ako sa prihlásiť na facebook ?

Prečo sa na facebook zaregistrovať?

Stále ešte váhate, či sa na facebook naozaj prihlásiť?

Zvážte dobre pre a proti registrácií na fb, pretože divili by ste sa ale nájdu sa aj negatíva a práve kvli ním existujú aj ľudia, ktorí účet na facebooku proste nechcú mať, svoj účet ale môžete zrušiť rovnako ľahko ako ste ho vytvorili.

Prečo sa registrovať na facebook?

  • výhody facebookuPomáha ľahko nájsť starých známych a priateľov, na ktorých ste stratili kontakt
  • Šetrí čas a prináša vám prehľad, čo dôležitého sa deje v okruhu vašich známych
  • Komunikácia s priateľmi, chat, komentovanie statusov, zdieľanie veľkého množstva fotografií
  • Možnosť hrania počítačových hier
  • Združenia do záujmových skupín, komunikácia s ľuďmi s rovnakým koníčkom
  • Zapojenie do rôznych diskusií, bazárových predajov pod.
  • Firemná propagácia

Ako sa zaregistrovať?

Registrácia je veľmi jednoduchá a prehľadná a dovedie vás, až do úspešného založenia facebookového účtu. Na to potrebujete vlastne len fungujúci e-mail.

Ako teda na to?

1. Najprv si do internetového prehliadača zadajte adresu www.facebook.com, dostanete sa na úvodnú stránku facebooku, kde vám bude ponúknutá možnosť prihlásenia a registrácie.

2. Registračná tabuľka je prehľadná a stačí vpísať meno, priezvisko, dvakrát emailovú adresu na kontrolu. Ďalej pohlavie, dátum narodenia a samozrejme heslo. Bez toho by ste sa na profil nedostali. Vyberte také, ktoré si budete pamätať, ale nie úplne jednoduché. Kombináciou slov a číslic zvýšite bezpečnosť hesla.

3. Potom už stačí len kliknúť na tlačidlo REGISTRÁCIA a váš účet je hotový! Prečítajte si aj články Ako nainštalovať Facebook a Ako nainštalovať Messenger.

Upravte si svoj profil!

Vo chvíli, keď vlastníte svoj účet na facebooku, sa môžete pustiť do úpravy profilu. Môžete tu doplniť niektoré osobné údaje, ako je telefónne číslo, rodinný stav, miesto narodenia a samozrejme profilovú fotku. Jedná sa o fotku, na ktorej by sme mali mať svoju vlastnú fotografiu, ale nie je to nutnosťou.

Súčasťou profilu Timeline je aj tzv. úvodná – veľká fotka v záhlaví profilu, ktorá by vás mala nejakým spôsobom charakterizovať. Je však len na vás, akú fotku na tento účel použijete.

Dajte si pozor na súkromie!
pozor na súkromie na facebooku

Facebook je veľmi osobný, preto má aj niekoľko možností nastavenia súkromia. V časti nastavenia a nástroje pre súkromie môžete zvoliť, kto uvidí obsah vášho profilu, kto vás môže kontaktovať žiadosťou o priateľstvo alebo kto vás môže vyhľadať. Určite stojí za to, sa nad nastavením zamyslieť.

O priateľstvo vás musia ostatní požiadať, je na vás, či dáte svoj súhlas. Počet priateľov závisí od toho, ako ste spoločenskí, ale aj tak zvážte, kto stojí za to byť vaším „priateľom“ a s kým tak zdieľať informácie z vášho života.

Prihlásenie je tak jednoduché!

Prihlásenie už nie je nič zložité. Stačí na webe www.facebook.com zadať e-mailovú adresu a heslo, ktoré ste použili pri registrácii a ste tam!

Na svojom počítači sa môžete prihlásiť natrvalo. To ale nerobte na miestach, kde sa len dočasne prihlásite, ako napríklad v práci, v kaviarni alebo škole. Mohlo by dôjsť k zneužitiu vášho profilu.

Na konci práce s facebookom kliknite na ozubené koliesko v pravom hornom rohu a odhláste sa!

Facebook je skvelý, len nezabúdajte, že je lepšie sa s kamarátkou stretnúť pri pohári vína, než s ňou do noci chatovať na facebooku!

Podobné články

4 Comments

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button