Internet

Ako ušetriť vďaka hromadnému nakupovaniu?

ako ušetriť vďaka hromadnému nakupovaniu cez internetSo zľavovými webmi akoby sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Čo sú to za stránky? Je možné im naozaj veriť? Ako to vlastne funguje? Myslím, že nie je na škodu si tieto otázky zodpovedať a urobiť si v tomto novodobom fenoméne jasno. Ako ušetriť vďaka hromadnému nakupovaniu?

Čo treba ak chcete ušetriť vďaka hromadnému nakupovaniu:

  • účet v banke
  • internetové bankovníctvo
  • prístup k internetu

Zľavové stránky

Jednotlivé servery sú si štrukturálne veľmi podobné. Zľavové portály väčšinou vyžadujú registráciu, prípadne je vykonaná automaticky pri nákupe po vyplnení objednávky. Zaregistrovaním si vytvoríte profil, v ktorom môžete sledovať svoj nákup.

výrazné zľavy pri hromadnom nakupovaníNa vybranej stránke si cez príslušné pole môžete navoliť, z akého mesta či kraja chcete momentálne ponúkané zľavové výhody zobraziť. Po voľbe oblasti sa vám zobrazia výhodné cenové ponuky, ktoré sú aktuálne v zadanej časti Slovenskej, niekedy tiež Českej republiky (záleží na konkrétnom serveri).

Pri každej výhode je uvedená pôvodná cena produktu či služby, takže vidíte, koľko je možné nákupom cez zľavovú stránku ušetriť. Zobrazený je takisto čas, do ktorého je ešte zľava na vybranú službu/produkt platná, aj koľko ľudí si už danú výhodu zakúpilo.

Výrazné zľavy pri hromadnom nakupovaní

Ak sú ponuky zliav lákavé nejakú si vyberiete, po kliknutí ňu sa vám zobrazia bližšie informácie o zvolenej výhode, prípadne podmienky pre zakúpenie, doba platnosti zľavy atd.

hromadné nakupovanie cez zľavové portályNasleduje potvrdenie kúpy. V tomto kroku je nutné vyplniť objednávku so všetkými náležitosťami.

Po správnom zadaní všetkých potrebných údajov budete informovaný o platobných podmienkach, termín splatnosti a ďalších podstatných údajoch o nákupe.

Informácie dostanete správou priamo na váš profil na stránke, z ktorého zľavu nakupujete alebo na e-mail, ktorý ste uviedli v objednávke.

Pri vyplňovaní objednávky u niektorých serverov takisto prebieha automatická registrácia na daný zľavový web a tvorba profilu. Odporúčam však, pre minimalizáciu možných komplikácií, registráciu vykonať ešte pred začatím nákupu. Prečítajte si aj článok 30 tipov ako ušetriť peniaze.

Kedy sa zľava pri hromadnom nakupovaní aktivuje?

Po zaplatení (väčšinou bankovým prevodom) sa zľava aktivuje. Poukaz, ktorý vás oprávňuje k využitiu  zvolenej služby alebo produktu, bude automaticky zaslaný na váš e-mail, alebo sa prepíšu priamo vo vašom profile na stránke, u ktorej ste si zakúpili výhodu.

Aby bolo možné zľavu čerpať, je treba si poukaz vytlačiť a preukázať sa ním pri samotnom uplatňovaní výhody.

Tipy ako ušetriť vďaka hromadnému nakupovaniu

Ako u všetkých on-line nákupoch je treba si riadne preštudovať obchodné a nákupné podmienky, u zľavových portáloch väčšinou ide o odkaz „Ako na to“ či „Ako to funguje“.

Tieto informácie má každý predajný web verejne prístupné (nie je teda nutná registrácia). Týmto sa minimalizujú prípadné komplikácie a nedorozumenia.

Varovanie

Pozor na podvodníkov! Vždy si overte, či nový alebo neznámy web na hromadné nakupovanie je seriózny. Pozrite si aj článok ako reklamovať tovar z e-shopu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button