AkoaPreco.com > Elektronika > Ako odstrániť policajný vírus?

Ako odstrániť policajný vírus?

ako odstraniť policajný vírusV minulých mesiacoch začal mnohým užívateľom počítačov robiť problémy policajný vírus. Jedná sa o typ vírusu, ktorý vám zablokuje počítač s tým, že sa tvári, že blokáciu vykonala Polícia SR a na jeho odstránenie je nutné zaplatiť nejaký poplatok. Veľa ľudí už tomuto triku naletelo. Kto však nie je počítačovým analfabetom, ten vie, že vírus ide odstrániť. Ako odstrániť policajný vírus?

Postup odstránenia policajného vírusu


Odvírenie počítača

ako odstraniť vírusV prvej fáze je potrebné počítač najprv zbaviť samotného vírusu. Použite záchranné USB alebo CD. Z neho počítač nabootujte a odvirujte. Stačí postupovať podľa sprievodcu.

Dočistenie

Akonáhle je počítač odvírený, bude treba počítač dočistiť. Pri štarte systému potom, čo zmiznú BIOS informácie, stláčajte klávesu F8. Potom, čo sa vám zobrazí ponuka, vyberte riadok s názvom Núdzový režim.


Postup pri Windows 7

Ak máte Windows 7, potom v príkazovom riadku napíšete príkaz rstrui.exe. S jeho pomocou dôjde k spusteniu nástroja pre obnovu systému. Potom už len stačí vybrať vhodný bod obnovenia, napríklad 10 dní späť.

Postup pri Windows XP

vírus na počítačiAk máte starší Windows XP, v príkazovom riadku zadáte C: Windowssystem32Restorerstrui.exe a stlačíte klávesu ENTER. Opäť vyberiete vhodný bod obnovenia.

Čo je potrebné na odstránenie vírusu?

  • Antivír
  • Záchranný USB flash disk alebo Rescue CD

Ako dlho to potrvá?


Odstránenie policajného vírusu vyššie uvedenými spôsobmi potrvá niekoľko minút. Nejedná sa o žiadny zložitý úkon.

Aké budú náklady?

Na odstránenie vírusu nie je potrebné nič kupovať, vystačíte si iba s vlastnými schopnosťami.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

naučíme vás sušiť bielizeň v sušičke

Ako sušiť bielizeň v sušičke?

Sušička už dnes nie je luxusom, naopak sa stále častejšie stáva bežnou súčasťou domácnosti. Ako …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.