Ako liečiťZdravie a krása

Ako na detoxikáciu organizmu melónom?

detoxikácia organizmu melónomZbaviť telo toxických látok, ktoré ho zaťažujú, nemusí byť tak náročné a nepríjemné. Jedným z účinných spôsobov, ako odstrániť z tela škodliviny, je melónová detoxikácia. Ako na detoxikáciu organizmu melónom?

V článku sa dozviete:

  • Prečo zvoliť melónovú detoxikáciu
  • Postup detoxikácie
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Prečo zvoliť melónovou detoxikáciu?

Melón je zelenina, niekedy mylne zaraďovaná medzi ovocie, ktorá obsahuje veľa užitočných látok, ktorých prísun je pre ľudský organizmus nevyhnutný.

Pre detoxikáciu tela je vhodný najmä z toho dôvodu, že obsahuje veľké množstvo vlákniny. Tá pomáha odstrániť z organizmu škodlivé látky a je potrebná aj v okamihu, keď sa chcete zbaviť nadbytočných kíl.

Okrem vlákniny je tiež významným zdrojom vitamínov, najmä vitamínov C a B. Ďalej obsahuje aj nemalé množstvo železa, draslíka, zinku, vápnika alebo horčíka.

Postupy detoxikácie melónom

Vnútorné užívanie

Existuje niekoľko spôsobov, ako využiť melón na prečistenie organizmu zvonku aj zvnútra. Okrem klasickej občasnej konzumácie sa odporúča čas od času zvoliť melónovú diétu.

detoxikáciu organizmu melónomPočas nej po celý deň jete iba melón a telu potom dodávate ešte čistú vodu. Tento postup stačí dodržiavať len jeden či dva dni.

Počas tejto doby sa telo zbaví škodlivých látok. Dôjde k prečisteniu obličiek a močových ciest. Metóda prispieva tiež k zníženiu únavy v tele, je účinná aj v okamihu, kedy vás trápia opuchy.

Vonkajšie použitie

melón na detoxikáciuOkrem vnútorného použitia sa melón používa aj na očistenie pleti. V tomto prípade sa dá hovoriť o takzvanej melónovej maske.

Jej aplikácia je veľmi jednoduchá. Z vodného melónu si nakrájajte tenučké plátky. Nechajte ich ľahko odkvapkať, aby ste ich zbavili prebytočného množstva vody.

Plátky melónu potom naneste na tvár a nechajte pôsobiť po dobu niekoľkých desiatok minút. Následne si tvár opláchnite čistou vodou a osušte.

Táto metóda prispieva nielen k vyčisteniu pleti, ale aj k jej hydratácií. Navyše má podľa niektorých prieskumov pozitívny vplyv aj na zmiernenie tvorby vrások v okolí očí a kruhov pod očami.

Čo je na detoxikáciu melónom potrebné?

  • vodný melón – nakrájaný na tenké plátky
  • pitná voda

Ako dlho detoxikácia potrvá?

V prípade vnútornej detoxikácie, teda pri melónovej diéte, zaberie procedúra jeden až dva dni. U melónovej masky počítajte s trvaním jednej procedúry v rozsahu desiatok minút. Možno ju opakovať denne.

Aké budú náklady?

Záleží na tom, aké je ročné obdobie. Vodný melón s hmotnosťou 1kg možno zakúpiť cca 2 eur.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button