AkoaPreco.com > Chudnutie > 5 tipov, ako na štíhle nohy

5 tipov, ako na štíhle nohy

ako na štíhle nohyChcete mať pevné a štíhle nohy, aby ste sa nemusela báť vziať si krátku sukňu alebo kraťasy? Prinášame vám cviky, vďaka ktorým spevníte stehná, lýtka i zadoček. 5 Tipov, ako na štíhle nohy:

1.Drepy = štíhle nohy


Drepy poznáme každý, ale nie je jednoduché ich vykonať správne. Postavte sa rovno s nohami mierne od seba. Pomaly choďte do drepu a ruky dávajte pred seba. Pri drepe si akoby sadáte, takže zadoček ide smerom do zadu.

Kolená by sa nemali dostať pred úroveň prstov na nohách a pod kolenom by ste nemali mať väčší než pravý uhol. Vráťte sa späť do stoja. Opakujte 20x.

2.Výpady dopredu

drepy a štíhle nohyPostavte sa s nohami mierne od seba, ruky si dajte v tylo (za uši). Pravou nohou urobte výpad vpred. Dajte pozor, aby sa vám koleno nedostalo pred chodidlo, pod kolenom by ste mali mať pravý uhol – nikdy nie viac.

Vráťte sa späť do stoja a urobte výpad ľavou nohou. Pri výpadoch držte telo vzpriamene a nepredkláňajte sa alebo nezakláňajte.

Opakujte celkom 30x (pre každú nohu 15x).


3.Výpony na špičky

Tento cvik je zameraný na lýtka. Postavte sa s nohami mierne od seba. Vytiahnite sa do výponu na špičky a späť celým chodidlom na zem. Opakujte 25x.

4.Posilnenie vnútornej strany stehien

Ľahnite si na pravý bok a oprite sa o pravý lakeť. Ľavú nohu pokrčte a oprite sa ľavým chodidlom pred pravé koleno – ľavé koleno smeruje do výšky.

vonkajšia strana stehienPravú nohu mierne nadvihnite a začnite ju pomaly dvíhať hore a späť dole – úplne ju neklaďte. Tento pohyb vykonávajte pomaly a silovo, nie švihom.

Opakujte 15x pre každú stranu.

5.Posilnenie vonkajšej strany stehien


Ľahnite si na pravý bok a oprite sa o pravý lakeť. Pravú nohu majte natiahnutú zarovno s telom, ľavú nohu natiahnite o 30 ° dopredu – zostáva stále natiahnutá.

Pravú nohu nadvihnite a pomaly ju pohybujte hore a dole. Boky udržujte kolmo k podložke.

Opakujte 15x pre každú stranu.

Ak budete tieto cviky vykonávať pravidelne aspoň dvakrát za sebou, čoskoro uvidíte výsledky.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

oplatí sa počítanie kalórií

Počítanie kalórii: Zbytočné obmedzovanie alebo racionálny prístup?

Chudnutie nie je vôbec komplikované. Ak nejaká diéta nefunguje, alebo skončí jojo efektom, je najmä …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.