ChudnutieŠport

5 tipov, ako na štíhle nohy

ako na štíhle nohyChcete mať pevné a štíhle nohy, aby ste sa nemusela báť vziať si krátku sukňu alebo kraťasy? Prinášame vám cviky, vďaka ktorým spevníte stehná, lýtka i zadoček. 5 Tipov, ako na štíhle nohy:

1. Drepy = štíhle nohy

Drepy poznáme každý, ale nie je jednoduché ich vykonať správne. Postavte sa rovno s nohami mierne od seba. Pomaly choďte do drepu a ruky dávajte pred seba. Pri drepe si akoby sadáte, takže zadoček ide smerom do zadu.

Kolená by sa nemali dostať pred úroveň prstov na nohách a pod kolenom by ste nemali mať väčší než pravý uhol. Vráťte sa späť do stoja. Opakujte 20x.

2. Výpady dopredu

drepy a štíhle nohyPostavte sa s nohami mierne od seba, ruky si dajte v tylo (za uši). Pravou nohou urobte výpad vpred. Dajte pozor, aby sa vám koleno nedostalo pred chodidlo, pod kolenom by ste mali mať pravý uhol – nikdy nie viac.

Vráťte sa späť do stoja a urobte výpad ľavou nohou. Pri výpadoch držte telo vzpriamene a nepredkláňajte sa alebo nezakláňajte.

Opakujte celkom 30x (pre každú nohu 15x).

3. Výpony na špičky

Tento cvik je zameraný na lýtka. Postavte sa s nohami mierne od seba. Vytiahnite sa do výponu na špičky a späť celým chodidlom na zem. Opakujte 25x.

4. Posilnenie vnútornej strany stehien

Ľahnite si na pravý bok a oprite sa o pravý lakeť. Ľavú nohu pokrčte a oprite sa ľavým chodidlom pred pravé koleno – ľavé koleno smeruje do výšky.

vonkajšia strana stehienPravú nohu mierne nadvihnite a začnite ju pomaly dvíhať hore a späť dole – úplne ju neklaďte. Tento pohyb vykonávajte pomaly a silovo, nie švihom.

Opakujte 15x pre každú stranu.

5. Posilnenie vonkajšej strany stehien

Ľahnite si na pravý bok a oprite sa o pravý lakeť. Pravú nohu majte natiahnutú zarovno s telom, ľavú nohu natiahnite o 30 ° dopredu – zostáva stále natiahnutá.

Pravú nohu nadvihnite a pomaly ju pohybujte hore a dole. Boky udržujte kolmo k podložke.

Opakujte 15x pre každú stranu.

Ak budete tieto cviky vykonávať pravidelne aspoň dvakrát za sebou, čoskoro uvidíte výsledky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button