VzťahyInternet

6 dôležitých rád, ako sa zoznámiť na internete

ako sa zoznámiť na interneteNedarí sa vám stále nájsť toho pravého partnera na celý život? Celý deň ste v práci, večer padnete do postele a ráno celý kolotoč na novo. Víkendy a voľné večery trávite radšej pri televízii alebo s dobrou knihou, ale na druhú stranu máte už samoty plné zuby? Tak prečo s tým niečo neurobiť? Vydajte sa do virtuálneho sveta a nájdite svoju druhú polovičku! Prečítajte si 6 dobre mienených rád, ako sa zoznámiť cez internet!

1. Láska cez internet!

O internetových zoznamkách toho bolo napísané dosť. Odrádzajú vás negatívne referencie na tento druh zoznamovania? To, že vaša kamarátka narazila pri zoznamovaní na úchyla, ešte neznamená, že na neho narazíte aj vy.

Skúste si pripustiť možnosť, že vďaka internetu nájdete svojho životného partnera a choďte si za svojím!

2. Vyberte tú najlepšiu zoznamku pre vás!

Na internete je mnoho typov zoznamiek, kde si môže vybrať každý to, čo práve hľadá. Niekto túži po vážnom vzťahu, iný po nezáväznom sexe, príležitostnom flirte alebo sa len tak ,,hrá“ a spríjemňuje si napríklad stereotyp v manželstve. Na webe nájdete zoznamky určené pre každého, ako napríklad pre študentov, dôchodcov, gejov aj pre lesbičky.

zoznámenie cez internetAby pre vás bolo všetko prehľadnejšie a vybrali ste si tú NAJ zoznamku, môžete použiť Porovnávače zoznamiek, nazývané tiež Katalógy zoznamiek. Tieto zoznamy v stručnosti popisujú tie najobľúbenejšie zoznamky na slovenskom internete.

Zoznamky môžu byť spoplatnené alebo neplatené. Cieľom tých platených je zníženie falošných profilov, čo určite oceníte.

Ste rozhodnutí stať sa užívateľom vybranej zoznamky? Založte si profil!

3. Váš profil na zoznamke!

Založenie profilu nie je nijako zložité a zvládne to krok za krokom aj menej zdatný užívateľ internetu.

Na vyplnenie profilu ale venujte svoj čas, nič neskrývajte a rozhodne nič neprifarbujte. Tým, že svoj profil vypíšete podľa reálnej skutočnosti, zvýšite šance na zoznámenie sa s tým pravým. Adresu, telefón, majetkové pomery a ďalšie osobné údaje si ale zatiaľ nechajte pre seba!!

zoznámovanie cez internetSte romantická, milujete čítanie kníh a neznášate ranné vstávanie? Nie je potrebné na profil uvádzať, že milujete adrenalín, rock a ste štíhla ako prútik, keď tomu tak nie je.

Navyše, ak by došlo nakoniec k stretnutiu tvárou v tvár, z nevinných klamstiev bude veľký trapas!

Vhodná profilová fotka je podmienkou!

Profilovú fotku vyberte takú, ktorá naozaj odráža vašu skutočnú a súčasnú podobu. Fotky z detstva, zo školských lavíc alebo z doby, od ktorej vás delí minimálne 15 kíl, na zoznamku nepatria.

Nebojte sa pridať fotku a odhaliť vašu podobu, aj keď napríklad nie ste ideálom krásy! Verte, že vaša úprimnosť sa oplatí a nájde sa niekto, kto vás bude považovať za tú najúžasnejšiu osobu na celom svete!

4. Buďte aktívny!

O profil je nutné sa starať a zoznamku, kde ste prihlásení, často navštevovať. Urobte si obrázok o tom, ako to tam chodí a zapojte sa! Ak budete len pasívne čakať, až sa niekto ozve, je dosť možné, že sa nedočkáte.

Akonáhle vás nejaký profil na zoznamke zaujme, odhodlajte sa a napíšte dotyčnému alebo dotyčnej správu. Menej je niekedy viac a tak si dobre premyslite, čo o sebe napíšete. Na prvú správu postačí len pár viet o tom, čo robíte, aké sú vaše záľuby a čo máte radi. Keď zaujmete a oslovený užívateľ odpovie, môžete o sebe prezrádzať ďalej …

Pozrite sa aj na články:

5. Osobné stretnutie? Áno, ale neponáhľajte sa!

Po nejakom čase písania si jedna alebo druhá strana pravdepodobne ponúkne možnosť osobného stretnutia. Ak sa cítite byť pripravení, prečo nie. Nezabúdajte ale, že sa stretávate s úplne cudzím človekom a tak dodržiavajte určité pravidlá:

  • Schôdzku naplánujte na verejnom mieste a najlepšie na takom bode, ktorý je možné pozorovať z diaľky. Má na vás čakať príjemný, vysoký, tridsaťročný gentleman a namiesto toho príde zanedbaný a tučný štyridsiatnik s pivným mozoľom? Tak vezmite nohy na plecia!
  • Povedzte o svojej schôdzke kamarátke, kolegovi v práci, komukoľvek, komu veríte.
  • Nesnažte sa správať a vyzerať inak, než akí v skutočnosti ste! Stavte na prirodzenosť!
  • Na prvej schôdzke nepite! Ak sa zriadite pod obraz, verte, že ďalšie rande sa už pravdepodobne neuskutoční! Ako obmedziť pitie alkoholu?
  • Do postele na prvej schôdzke NIE !!! Keď pominie vážne riziko pohlavných a iných chorôb, a napríklad aj to, že sa poznáte pár hodín, pamätajte na fakt, že sex na prvom rande z vás urobí lacné potešenie len pre tento večer.
  • Začne vás počas schôdzky dotyčný nepríjemne ohmatávať, nadávať vám a správať sa neprípustne? Zabudnite na spoločenské konvencie a utečte!

6. Nevzdávajte to

Nedopadlo rande podľa vašich predstáv? Aby vám to vyšlo hneď s prvým človekom, ktorého na zoznamke stretnete, by ste museli mať veľké šťastie! Nevzdávajte sa a pokúste sa nájsť ďalšiu spriaznenú dušu!

Možno budete musieť absolvovať ďalších 15 pozvaní na kávu, alebo napríklad vám budú stačiť tri rande naslepo k tomu, aby ste našli svojho vysnívaného partnera! Tak veľa šťastia!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button