Vzťahy

Ako sa zbaviť žiarlivosti?

ako sa zbaviť žiarlivostiAj keď sa už po stýkrát prehovárate, že to neurobíte, stále hypnotizujete partnerov telefón, ktorý leží na stole a len čo je čistý vzduch, prejdete správy, odchádzajúce i prichádzajúce hovory. Nič nenájdete. Vaše pocity sú ešte horšie, než pred chvíľou. Veríte totiž tomu, že si váš partner dáva dobrý pozor na to, aby nebol prezradený. Žiarlivosť zas a znova komplikuje váš vzťah a vy už neviete, čo s tým? Chcete sa vymaniť z tohto začarovaného kruhu? Ako sa zbaviť žiarlivosti?

Keď je vo vzťahu žiarlivosti príliš!

Sú ľudia, ktorí si bez štipky žiarlivosti nedokážu manželstvo predstaviť. Ich vzťah je väčšinou plný vášne, lietajúcich tanierov, búrlivého uzmierovania a milovania.

zabijanie láskyAk sa ale žiarlivosť postupne usadí vo vašom partnerskom vzťahu a stane sa žiarlivosťou chorobnou, je potrebné mať sa na pozore.

Žiarlivosť je ako zhubná choroba, ktorá ničí každého, kto v nej žije. Lásku nerozvíja, ale pomaly ju zabíja!

Žiarlivosť

Jedná sa o veľmi nepríjemný, až úzkostný pocit. Väčšinou je spätý s obavou z opustenia a straty lásky. Žiarlivec sa veľmi bojí, že ten, koho má rád a na kom mu záleží, ho opustí.

Príčiny žiarlenia sú rôzne, najčastejšie ide ale o pocity menejcennosti. Človek si neváži sám seba, nemá žiadnu sebadôveru. Môže ísť ale aj o zlý rozchod s minulým partnerom, alebo o predchádzajúcu neveru vo vzťahu.

Prestať žiarliť! Ide to vôbec?

Cesta za životom bez žiarlivosti nie je ľahká, ale určite je možná. Aké sú predpoklady na to, že váš boj s touto nepeknú vlastnosťou, bude úspešný?

Porovnajte si priority a odpovedzte si na otázky:

  • liečba zo žiarlivostiChcete sa zbaviť žiarlivosti? Odnaučiť sa žiarliť?
  • Máte dostatok sebadisciplíny a vytrvalosti?
  • Ste pripravení znášať celý liečebný proces?
  • Veríte tomu, že vyliečenie je možné?

A z ktorého konca teda začať? Ako postupovať pri liečbe žiarlivosti?

Postup ako sa zbaviť žiarlivosti

1. Priznajte si to! Žiarlivosť vás obmedzuje, zväzuje a ničí! Zverte sa partnerovi, že tento problém chcete raz navždy vypustiť zo života a požiadajte ho o pomoc. Nie je ale od veci navštíviť odborného lekára a terapeuta.

2. Majte radi sami seba! Keď o sebe budete mať nízke mienky, tak neustále budete pociťovať, že nie ste pre partnera dosť dobrými. A to bude vyvolávať ďalšie vlny žiarlivosti. Zmeňte to a majte sa naozaj radi!

3. Ste na partnerovi citovo závislými? Láska ale neznamená to, že niekoho vlastníme!

4. žiadne čítanie smsiekNebuďte vzťahovačný a prestaňte si niečo domýšľať! Váš partner prišiel neskoro z práce a vy už v tom vidíte, že si užíval s kolegyňou? Nehľadajte žiadny dôvod pre neskorý príchod, skrátka to tak je, partner vám to iste skoro objasní aj bez hlúpeho vypytovania sa!

5. Už žiadne šacovanie! Nikdy viac sa neznížte k tomu, že partnerovi budete prehľadávať veci, šacovať vrecká, oňuchávať košele! Žiadne tajné čítanie smsiek ani prezeranie hovorov. Začnite svojmu partnerovi viac veriť!

6. Žite naplno! Zamestnajte sa a svoj voľný čas naplánujte do posledného detailu. Nezavrhujte svoje koníčky len kvôli manželstvu alebo partnerstvu. Stýkajte sa s priateľmi a rodinou. Vaša ,,Láska „nemusí byť neustále stredobodom vesmíru!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button