DetiZáhrada

Ako vytvoriť detské ihrisko?

detské ihriskoHra má pre dieťa významné opodstatnenie. Je to vlastne najprirodzenejšia činnosť, ktorú dieťa spontánne sprevádza celé detstvo, a dieťa sa jej s veľkou chuťou a láskou oddáva. V tomto článku vám poradíme ako vytvoriť detské ihrisko?

Nielen, že sa hrou príjemne zabavia, ale zároveň sa učia, spoznávajú predmety, manipulujú s nimi, zoznamujú sa s vlastnosťami materiálu, učia sa trpezlivosti, vytrvalosti. To všetko prispieva k pestovaniu morálne voľných vlastností a všestrannému rozvíjaniu poznania.

Podporujme detskú hru, vytvorme im optimálne podmienky pre ich prirodzenosť a zážitky – detské ihrisko. Premýšľali ste o tom, že by vaša ratolesť mohla na záhrade detské ihrisko? Inšpirujte sa, ponúk je veľa a sú úplne reálne a pre rodinu dostupné. vaše deti vám budú za to vďačné.

Vaše dispozície a predstavy o detskom ihrisku

Najskôr je potrebné si uvedomiť, aké sú vaše dispozičné možnosti, aký veľký máte priestor a čo všetko sa na záhradu zmestí, alebo čo by ste tam chceli umiestniť s prihliadnutím k mentalite vášho dieťaťa, a aké sú vaše finančné požiadavky.

Detské ihrisko môže mať jednoduchú zostavu, účel to tiež splní, ale sú ihriská v podobe rôznych zostáv,  poskytujúce veľké tvorivé a zábavné vyžitie.

Na ihrisko určite hojdačku

Hou, hou, hojdá hou … Kúpte deťom hojdačku, lebo deti sa od ranného veku radi hojdajú. Hojdačku by malo mať každé detské ihrisko. Hojdanie dieťa uspokojuje a upokojuje, hojdačka je súčasťou ich detského sveta.

Pre malé deti pieskovisko

zastrešenie pieskoviskaBez neho by asi nebolo typické detské ihrisko. Nájdeme ho všade, kde sa deti hrajú, preto by nemalo chýbať ani na vašej záhrade.

Zvoliť si môžete pieskovisko buď klasické, ktoré býva väčšinou štvorhranné, alebo drevené.

Dbajte na to, aby bolo od profesionálnych dodávateľov, nemalo by byť vyrobené amatérsky a nemali by chýbať bezpečnostné aspekty. Opracovanie dreva by malo byť hladké, nemalo by hroziť uvoľnenie klincov.

Ak chcete, aby bolo dieťa chránené pred slnkom, obstarajte pieskovisku striešku. Strecha je buď súčasťou pieskoviska, ale nie je problém ju dodatočne zaobstarať, napríklad z pevnej textílie, plachty.

Hracie zostavy

Pokiaľ chcete deťom pripraviť naozaj hravé a všestranné detské ihrisko, kde by sa mohli vyblázniť, inšpirovať a realizovať svoju tvorivosť, učiť sa zručnosti aj odvahe, kúpte im hraciu zostavu.

Každý dodávateľ má inú koncepciu, ale celkom určite a to dominantným prvkom je domček so schodíkmi, závesné hojdačky, pieskovisko je dômyselne umiestnené pod domčekom a zároveň je chránené voči slnečným lúčom. Súčasťou zostavy môžu byť jednoduché šplhadlá, lanové siete a nepostrádateľnou šmykľavkou.

Hojdačky s rámom a ďalšie

Mimo hraciu zostavu môžete umiestniť na záhrade do priestoru závesné hojdačky s rámom, preklápačku a akýkoľvek typ hojdačky, preliezačky.

Staršie deti uvítajú rôzne šplhadlá, závesné siete, zdolávanie prekážok, priestor pre loptové hry a iné ďalšie improvizácie.

Montáž zostavy

ihrisko pre detiKompletizáciu a montáž hracej zostavy zvládnete podľa priloženého návodu. Ide o stavebnicovú techniku ​​a podľa popisu to zvládne každý. Je však možné si dohodnúť montážnu službu, ktorú vám zabezpečí firma, u ktorej objednávku urobíte.

Neprehliadnite, či príbalový materiál obsahuje certifikát o nezávadnosti a bezpečnosti používania.

Upozornenie

Všetko musí byť bezpečné, s ohľadom na všestranný rozvoj dieťaťa.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button