ZáhradaDeti

5 tipov, ako deťom zabezpečiť zdravú zábavu

ako zabezpečiť zábavu pre deti - detský domčekO tom, že sa každé dieťa rado hrá netreba pochybovať. Ak máte pred domom vlastnú záhradu, prečo ju nevyužiť ako priestor, kde sa vaše deti budú môcť počas dňa hrať? V tomto článku vám prinášame 5 tipov, ako deťom zabezpečiť zdravú a bezpečnú zábavu.

1. Detské pieskoviská

pieskovisko pre detiDetské pieskovisko je klasikou, ktorá dokáže zabaviť najmä menšie deti predškolského veku, preto ide o prvú vec, ktorú by ste mali svojim deťom na záhrade dopriať.

Odporúčame zvoliť stavebnice, ktoré možno ľahko kúpiť za pár desiatok eur cez internet. Vďaka nim totiž vytvoríte pekné detské ihrisko veľmi ľahko a rýchlo, realizácia vám zaberie maximálne hodinu času.

Stačí podľa návodu, ktorý je vždy súčasťou konkrétneho produktu, zostaviť drevené či umelohmotné ohraničenie pieskoviska a vnútro potom naplniť čistým a drobným pieskom.

2. Detský domček

Bezpečnú a zdravú zábavu na čerstvom vzduchu, kedy deťom nehrozí žiadne riziko poranenia, predstavujú tiež detské domčeky.

Aj tie môžete kúpiť v kompletnej sade, ktorú po vybalení jednoducho zložíte. Je potrebné, aby bol detský domček vyrobený ideálne z prírodných materiálov, rozhodne z neho nesmú trčať žiadne ostré predmety, klince, triesky a pod.

V detskom domčeku si vaše ratolesti užijú veľa zábavy. Sú určené najmä pre menšie deti.

3. Šmykľavka

Parádnou záležitosťou je obstaranie detskej šmýkľavky . Pri jej výbere voľte odolné materiály, ktoré majú dostatočnú nosnosť vzhľadom k veku a hmotnosti dieťaťa.

Najlepšou voľbou je v tomto prípade šmýkľavka z recyklovateľného plastu, ktorá nielenže dlho vydrží a nevadí jej vonkajšie prostredie, ale je zároveň šetrná k životnému prostrediu.

Nezabudnite na to, že každá šmykľavka musí mať určité bezpečnostné prvky, aby z nej dieťa nezišlo mimo dráhu a nevypadlo.

4. Hojdačka

bezpečná hojdačka pre detiAj deti prahnú po troche adrenalínu. Tú im doprajete, ak im na záhradu zaobstaráte hojdačku. Hoci sa zdá byť táto vonkajšia hračka pomerne nebezpečnou zábavou, nie je tomu tak, ak zvolíte kvalitný produkt a dodržíte výrobcom stanovený postup montáže.

Hojdačka musí byť vždy pevne uchytená.

Pre malé deti je potom nevyhnutná prítomnosť bezpečnostných prvkov, teda najmä pásov či držadiel, ktoré zabránia deťom vo vypadnutí.

Peknú hojdačku na záhradu si určite zaobstarajte aj pre seba a cez internet aj za pomerne dobrú cenu.

5. Kompletné detské ihrisko

Keď už kvalitné detské ihrisko, tak so všetkým. V obchodoch sa dnes dá kúpiť kompletné detské ihrisko na záhradu, ktoré obsahuje vyššie spomínané atrakcie, ale aj mnohé iné, ako napríklad preliezačky a hojdacie siete. Záleží len na vás, čo svojim deťom doprajete.

Niekedy stačí kúpiť trampolínu na záhradu a deti majú o zábavu na veľkú časť let apostarané.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button