Ako si vybraťElektronika

Ako si vybrať iPhone, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim požiadavkám?

Spoločnosť Apple každoročne rozširuje portfólio svojich produktov. Nemožno sa preto čudovať, keď sa spotrebitelia v tejto širokej ponuke občas stratia. Ak stále váhate, ktorý model je ten pravý pre vás, mali by ste si ujasniť svoje očakávania a zodpovedať si na niekoľko základných otázok.

 

Ako si vybrať vhodný iPhone
Zdroj: pexels.com

Akú veľkosť obrazovky zvoliť?

Väčšia obrazovka bezpochyby ponúka kvalitnejší zážitok z hrania hier a prezerania videí či fotografií.

Tento aspekt zohľadňuje aj vyššia cena zariadení, ktoré nie každý dokáže využiť naplno. Na druhej strane, v ponuke Apple nájdete aj kompaktnejšie telefóny, ktoré bez problémov šupnete do vrecka alebo do bočnej priehradky v kabelke.

V tomto prípade však odporúčame zvážiť aj obaly na iPhone, ktoré zabránia škrabancom od kľúčov, ale zariadenie ochránia aj pri páde.

Ak chcete zistiť, ktorý model iPhonu najlepšie padne do vašej ruky, vyberte sa do najbližšej pobočky iStores, kde si ho môžete bez problémov vyskúšať. Myslite však na to, že veľkosť obrazovky je len jeden z viacerých aspektov, ktoré je potrebné pred samotnou kúpou zvážiť.

Akú veľkosť iPhonu si vybrať
Zdroj: pexels.com

Koľko úložného priestoru potrebujete?

Každý model iPhonu je dostupný vo viacerých variantoch s rôznou kapacitou. Keďže smartfóny od značky Apple nedisponujú slotom na kartu microSD, požadovanú kapacitu si ujasnite ešte pred kúpou.

Štandardne začínajú staršie modely na veľkosti 64 GB, čo pri bežnom používaní telefónu úplne postačí.

V prípade, že denne vyhotovujete niekoľko desiatok fotografií alebo často sťahujete do zariadenia veľké súbory a aplikácie, poobzerajte sa skôr po väčšom úložisku.

Výhodou novších modelov je, že disponujú najnižšou kapacitou až 128 GB, pričom maximálna kapacita predstavuje 1 TB. Ako pri starších, tak aj pri novších modeloch opäť platí, že každý GB navyše sa odráža aj v sume telefónu. Aby ste zbytočne nepreplatili nemalé financie, vopred si premyslite, koľko úložného priestoru využijete.

Podľa čoho si vyberať iPhone
Zdroj: pexels.com

Na čo budete telefón primárne využívať?

Ďalšia, nemenej dôležitá, otázka, ktorú by ste si mali pred kúpou položiť je, na čo budete telefón využívať. Až tu pochopíte, ktoré funkcie v telefóne skutočne potrebujete, a ktoré by vám boli skôr na príťaž.

Viac funkcií sa totižto rovná aj vyššej cene, čo by vás v konečnom dôsledku nemuselo potešiť, obzvlášť, ak ich reálne nevyužijete.

Na bežné operácie, akými sú napríklad telefonovanie, prezeranie sociálnych sietí alebo surfovanie po internete, zvoľte pokojne starší model bez všemožných vychytávok.

Ak je ale vašou vášňou fotografovanie a nevadí vám si za kvalitu priplatiť, rozhodne choďte do najnovších modelov s najpremakanejšími objektívmi.

Oplatí sa kúpiť si iPhone alebo Android
Zdroj: pexels.com

Aj keď si po zvážení všetkých pre a proti konečne vyberiete svojho favorita, nemali by ste sa hneď bezhlavo vybrať do obchodu a kúpiť si tento svoj vysnívaný model.

Predsa len, nejde o malé finančné prostriedky, preto si ešte predtým radšej prečítajte recenzie od reálnych ľudí, ktoré vám môžu byť vo veľa ohľadoch nápomocné. A napokon, ak ani potom nezmeníte svoj výber, budete si môcť byť istí, že presne tento model je ten pravý pre vás.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button