Ako si vybrať

Ako vybrať stavebnú firmu?

vybrať stavebnú firmu so skúsenosťamiVýber stavebnej firmy je jednou z najmenej obľúbených činností. Je tomu tak predovšetkým preto, že stavba domu, prístavby, či čohokoľvek iného, je väčšinou veľkou investíciou a bojíme sa, aby tá investícia vyšla podľa našich požiadaviek. Avšak, ak si chcete vybrať stavebnú firmu, nemusíte sa obávať, stačí sa držať základných pravidiel a neurobíte chybu. Ak už máte nejaké stavebné skúsenosti, tak sú to kladné body pre vás, ak zatiaľ nie, tak pre vás bude výber stavebnej firmy dôležitou skúsenosťou. Ako teda správne vybrať stavebnú firmu?

Vybrať si stavebnú firmu podľa referencií

vyberajte malú stavebnú firmuV prvom rade je potrebné, aby ste hľadali firmu podľa referencií. Ak nájdete neznámu firmu, tak nikdy nemôžete mať istotu dobre odvedenej práce. Spýtajte sa všetkých svojich príbuzných a priateľov, či nepoznajú kvalitnú firmu, najlepšie možno posudzovať podľa skúseností.

Zistite si, aké zákazky firma robila a ako dlho už pôsobí. Ak sa jedná o firmu, ktorá stavia už desať rokov, tak je to vždy znakom istej skúsenosti.

Určite je to lepšie, ako by vám malo pršať cez strechu, kvôli mladej neskúsenej firme, nie? Určite je to aspoň prvá myšlienka, podľa čoho si môžete vybrať stavebnú firmu.

Pokojne si vyberte niekoľko firiem, ktoré vás zaujmú a následne z nich vyberajte podľa ďalších kritérií. Nešetrite otázkami a nebojte sa ich položiť. Jedna z nich by mala smerovať na to, či majú všetci živnosť a tiež či vo firme pracujú aj cudzinci.

Pravidlom by malo byť nevyberať si firmy, kde cudzinci pracujú, pretože sa môže stať, že zo dňa na deň zmiznú s peniazmi i vybavením.

Vybrať stavebnú firmu znamená vybrať LEN JEDNU

Vždy uvažujte v rámci toho, že si chcete vybrať jednu stavebnú firmu, ktorá sa o všetko postará. Dôležitý je aj podpis zmluvy. Zmluva vás bude kryť pred prípadnými problémami. Vždy sa vopred dohodnite na platobných podmienkach.

V platbách vopred by mala byť zahrnutá len záloha na materiál, prípadne prvá splátka, záleží na dohode. V zmluve si tiež ujasnite termíny, príliš na nich netlačte, ale ak firma nebude stíhať termín, kedy potrebujete mať stavbu hotovú, tak sa obráťte na inú firmu.

Dôveruj ale preveruj…

vyberte si stavebnú firmu s praxouNespoliehajte sa ani na najlacnejšie, ani na najdrahšie možnosti. Pri stavbách, predovšetkým u stavieb na kľúč, môžu byť ceny veľmi nadsadené.

Na našom území funguje veľké množstvo lacných firiem, ktoré dokážu veľmi kvalitne stavať aj za malé peniaze.

Extrémne lacným ponukám sa však vyhnite, také firmy často zamestnávajú brigádnikov, ktorí svoju prácu nemusia odviesť poctivo. Držte sa stredných cien.

Vyberajte menšiu stavebnú firmu

Ak je váš projekt individuálny, vždy sa lepšie dohodnete s menšou firmou, ktorá je flexibilná a prípadne môže odporučiť aj elektrikárov, inštalatérov, plynárov a pod.

Pokiaľ si chcete vybrať stavebnú firmu, ktorou je veľká spoločnosť, tak sú vaše možnosti zvyčajne obmedzené a nedá sa toľko zjednávať, vždy sa lepšie dohodnete so živnostníkmi než so zamestnancami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button