Nezaradené

Ako vyčistiť krb?

ako vyčistiť krbLeto sa pomaličky končí a skôr, či neskôr budeme musieť venovať viac pozornosti zdroju nášho tepla. Niekomu vyhovuje podlahové kúrenie, niekomu kúrenie kotlom a niekto práve naopak obľubuje krby. Treba si však uvedomiť, že ak chceme, aby nám kúrenie počas chladných dní fungovalo, mali by sme mu venovať dostatočnú pozornosť a nezanedbávať starostlivosť oň. Ako správne vyčistiť krb?

Pri čistení krbu odložte krbové náradie nabok a dôkladne vyčistite krbovú vložku od nezhorených kúskov dreva. Tento cyklus opakujte dvakrát do týždňa, ale len v tom prípade, že v krbe kúrite pravidelne. Ak nie, takúto údržbu vykonajte len raz za týždeň.

Takéto čistenie má význam práve kvôli tomu, aby sa sadze postupne neusádzali a neznečisťovali by krb. Zabezpečíte tak bezpečnosť a znížite riziko požiaru. Počítajte ale s tým, že sa pri tejto práci zašpiníte. Takže si určite oblečte staré šaty, ktorých vám nebude ľúto, ak vám na nich ostatnú fľaky.

Na čistenie krbu používajte buď špeciálne určený krbový vysávač, alebo metličku, s ktorou narobíte viac neporiadku v blízkom okolí krbu. Je jedno, aký spôsob čistenia si zvolíte. Krbový vysávač je účinnejší, ale vyžaduje si aj väčšie investície ako metlička. Pri čistení si dávajte pozor na to, aby neobhorené kúsky dreva neboli horúce.

Na čo si treba dať pozor pri čistení krbu?

Pri čistení tiež dávajte pozor na presklenie na krbových vložkách. Na jeho čistenie si kúpte špeciálne určené prípravky.

Dávajte si pozor pri výbere dreva. Práve dobré drevo vám výrazne uľahčí nielen kúrenie, ale aj jeho údržbu. Vždy dbajte o to, aby drevo, ktoré dávate do krbových kachlí alebo do krbu bolo suché, žiadnym spôsobom ošetrované a hlavne aby nebolo morené. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť zubný kameň.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button