Ako si vybrať

Rozžiarte svoju domácnosť výberom tých správnych kobercov

Koberce – každému veľmi dobre známe doplnky do domu či bytu, ktoré si prešli od svojho vzniku zaujímavou históriou. Staršie generácie si určite pamätajú slávne časy kobercov, pretože svojho času boli koberce samozrejmosťou v každej domácnosti. Boli skôr vnímané ako praktický doplnok a estetická funkcia kobercov nehrala vtedy dôležitú úlohu. Potom prišlo obdobie, keď sa koberce z našich príbytkov vytratili na istý čas, ale nepovedali svoje posledné slovo. V súčasnosti sa opäť čoraz viac stávajú módnou ikonou, praktickým pomocníkom a elegantným štýlovým doplnkom v našich domácnostiach.

Ako si vybrať kvaitný koberec
Zdroj obrázku: Colorshadow / Shutterstock.com

Koberce s dlhým vlasom

Pravdepodobne už všetci poznáme pojem shaggy koberce alebo koberce, ktoré majú dlhý vlas.

Typické pre ne je huňatá štruktúra, sú veľmi príjemné na dotyk,udržiavajú teplo natoľko, že môžeme po nich pokojne prechádzať bez papúč, iba v ponožkách a vôbec nepocítime chlad.

Shaggy koberce sa stávajú čoraz viac obľúbenejšími typmi kobercov, ktoré si vyberáme do svojich domácností vďaka ich dlhému vlasu – niektoré môžu mať aj 80 milimetrovú dĺžku.

Údržba shaggy kobercov nie je príliš náročná, ako sa možno niektorí obávajú, ale pravdou je, že občas nestačí len suché vysávanie. To by nás však nemalo odradiť od kúpy tohto typu koberca, pretože jeho výhody sú určite väčším prínosom ako náročnejšia starostlivosť. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť koberec.

Kobercom sa potešia aj tí najmenší

Ak máte doma deti, hlavne menšie, určite by ste im do detskej izby mali zaobstarať vhodný koberec. Predovšetkým z praktického hľadiska, ale zároveň aj z hľadiska estetiky, čo, samozrejme, oceníte vy ako rodičia.

Niekedy správny výber detského koberca môže vášmu dieťaťu pripraviť zábavné chvíle, keď využije svoj koberec ako vhodné miesto na hranie alebo má koberec so zaujímavým motívom, ktorý ho očarí na prvý pohľad – dopravné ihrisko, obľúbené animované postavičky a pod.

Detské koberce môžete vyberať podľa motívov, veľkostí, farieb a prispôsobiť ich vzhľadu a zariadeniu detskej izby. Zároveň sa stanú aj praktickým doplnkom, deťom pri sedení na nich nebude zima a celkovo dokážu udržiavať príjemné teplo v detskej izbe hlavne počas chladnejších mesiacov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button