Ako si vybrať

Ako si správne vybrať vianočné osvetlenie?

ako si správne vybrať vianočné osvetlenie na stromčekVianočné osvetlenie? Bez svetla by Vianoce prišli o svoje čaro. Bohužiaľ sa na slovenskom trhu objavila celá rada nekvalitných výrobkov, ktoré mali na svedomí viacero rozličných nešťastí, ktoré potom následne zaplnili čierne kroniky. Nekupujte lacné osvetlenie, nemuselo by sa vám to vyplatiť. Dbajte pri výbere vianočného osvetlenia, aby išlo o kvalitné osvetlenie, ktoré bude nielen krásne svietiť, ale bude aj bezpečné. Neviete si s výberom vianočného osvetlenia rady? Prečo nakupovať LED vianočné osvetlenie a ako nakupovať vonkajšie vianočné osvetlenie? Sme tu na to, aby sme vám poradili.

Čo je treba pri výbere vianočného osvetlenia:

  • znalosti pri kúpe vianočného osvetlenia

Pre osvetlenie určite nechoďte na tržnice, kde častokrát nemáte nielen zákonom danú záruku za zakúpený tovar, ale jedná sa o necertifikovaný a ničím označený tovar. Ale aj v obchodoch si dávajte pozor a produkt (osvetlenie) si teda poriadne prezrite a všímajte si popis na obale a označenie.

Čo si treba všímať na vianočnom osvetlení?

To koľko má vianočné osvetlenie žiaroviek záleží na tom, aké osvetlenie si prajete.

rôzne druhy a farby osvetleniaPri nákupe vianočného osvetlenia si však dávajte pozor, ako to osvetlenie vyzerá. Všímajte si zástrčky, aký je spoj s kabelážou, všímajte si aj označenie typového štítku na kábli. Kábel vianočného osvetlenia sa predáva v štyroch variantoch: zelený, čierny, biely a priehľadny.

Podľa farby kábla osvetlenia spoznáte, k čomu sa svetelný zdroj hodí.

Osvetlenie so zeleným káblom je vhodné na vianočný strom, čierny na tmavšie budovy. Priehľadná farba a biela farba kábla signalizuje, že toto osvetlenie patrí na svetlé budovy.

Čo by malo byť napísané na štítku vianočného osvetlenia?

vonkajšie farebné osvetlenieNa štítku by mal výrobca zákazníkovi poskytnúť všetky potrebné informácie o výrobku.

Na ňom musia byť napísané informácie o napätí, príkone a odolnosti proti vode a prachu.

Vianočné osvetlenie do interiéru, či vonkajšie osvetlenie má svoje výhody aj nevýhody napríklad, nemôžete do vonkajšieho prostredia umiestniť rovnaké osvetlenie ako do interiéru.

vianočné svetielka na stromčekVonkajšie vianočné svetielka by mali mať bezpečnostné označenie IP.

Bez tohto označenia osvetlenie patrí do interiéru. Keby ste osvetlenie bez označenia použili von, nielenže hrozí jeho zničenie, ale je tu nebezpečenstvo nejakého úrazu či nešťastia.

Pred zakúpením vianočného osvetlenia si nechajte svetla predviesť.

Ak chcete úsporné osvetlenie, malo by mať na sebe označenie LED (LED vianočné osvetlenie). Je síce drahšie, ale zato má nízku spotrebu elektrickej energie, je úsporné a má dlhú životnosť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button