Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať dobrého automechanika?

Ako vybrať dobrého automechanika?

ako si vybrať dobrého a kvalitného automechanikaAk máte vozidlo, tak vám iste už mnohokrát preblesklo hlavou, že by bolo dobré mať k dispozícií aj dobrého aj automechanika. Ten kto ho nemá je odkázaný na rôzne autoservisy. Ide však o nevhodné riešenia, keďže zaplatíme zbytočne veľa peňazí, za opravy aj prehliadky, a navyše je čakacia doba na opravy mnohokrát veľmi dlhá. Ideálnym riešením je nájsť dobrého automechanika. Ako ho vybrať?

Služby automechanika


Ako prvé je vhodné sa zamerať na služby, ktoré automechanici ponúkajú. Zamerajte sa na to, aby ten váš dokázal urobiť kompletnú prehliadku a opravy vozidla, zabezpečenie náhradných dielov, prezúvanie pneumatík, zaistenie technických kontrol, poradenstvo atď.

ako opraviť auto s automechanikomAk vám dokáže poskytnúť iba nejaké služby, tak nestrácajte čas a nájdite si iného. Ak využívate stále jedného, tak je schopný si na vás urobiť čas a ponúknuť aj lepšie ceny, získate tak úplne individuálny prístup.

Vek

Nikdy si nevyberajte mladého automechanika, ale naopak staršieho a skúseného, ktorý má už viacero rokov praxe.

Vzdialenosť


K automechanikovi to musíte mať čo najbližšie. Pokiaľ bude váš automechanik stovky kilometrov ďaleko, tak vám budú jeho služby k ničomu.

Ceny

kvalitný automechaníkVeľmi dôležité kritérium sú aj ceny za opravu, pretože ceny jednotlivých automechanikov sa veľakrát líšia. Neriaďte sa spravidla iba najnižšou cenou, ale predraženého automechanika tiež nepotrebujete.

Čas

Zistite si, ako je na tom automechanik s časom. Ak je stále zaneprázdnený a neustále všetko odkladá, tak zvoľte radšej iného, ktorý má po ruke aj nejakého pomocníka a je schopný si na vás urobiť čas skoro vždy.

Referencie


Často najlepšie urobíte, ak si svojho automechanika vyberiete cez referencie. Riaďte sa najlepšie odporúčaním svojich príbuzných alebo svojich dobrých priateľov. Zvyčajne aj na odporúčanie niekoho iného sa nám potom od nehodostane úplne iného prístupu a bude sa viac snažiť a bude priateľskejší.

Ako vybrať dobrého automechanika?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *